Firma Air Products, największy dostawca gazów technicznych w Polsce, po raz kolejny wesprze organizatorów Pucharu Świata w skokach narciarskich, który rozpoczyna się już jutro w Zakopanem. Podobnie jak w poprzednich latach, w przypadku dodatniej temperatury powietrza, która mogłaby uniemożliwić organizację konkursu skoków narciarskich, organizatorzy będą mogli zamrozić rozbieg Wielkiej Krokwi ciekłym azotem oraz zamrażaczem do torów Air Products.

Ciekły azot i zamrażacz do torów Air Products w gotowości podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem
„To dla nas zaszczyt, że możemy po raz kolejny wspierać organizatorów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. W przypadku dodatniej temperatury powietrza dostarczony przez nas ciekły azot oraz opracowany przez Air Products zamrażacz do torów, posłużą do zamrożenia rozbiegu Wielkiej Krokwi. Gwarantujemy, że nawet w sytuacji dodatniej temperatury powietrza kibice będą mogli cieszyć się tym niezwykle widowiskowym wydarzeniem sportowym. Wspólnie będziemy kibicować polskiej reprezentacji” – powiedział Piotr Wieczorek, Dyrektor Generalny Air Products ds. Gazów Sprężonych na Europę Środkową i Wschodnią,

Zamrażacz do torów – urządzenie służące do zamrażania rozbiegu skoczni ciekłym azotem
o temperaturze -196 stopni Celsjusza, został wykonany przez firmę Air Products kilka lat temu, kiedy to dodatnie temperatury zagrażały organizacji Pucharu Świata w Zakopanem. Firma przekazała także zbiorniki z ciekłym azotem, a jej pracownicy zaangażowali się w proces przygotowania rozbiegu skoczni. Wówczas też, po zakończeniu udanego sezonu narciarskiego, firma Air Products została nagrodzona pucharem dla najlepszej firmy wspierającej Puchar Świata w skokach narciarskich.

W tym roku, Air Products ponownie wesprze komitet organizacyjny Pucharu Świata w Zakopanem.