Ciecholewski – Wentylacje jest jedną z największych firm prywatnych, zatrudniającą obecnie 250 pracowników. Firma powstała w 1977 roku. Dynamiczny rozwój firmy nastąpił w początkach lat dziewięćdziesiątych, kiedy to po zrównaniu w prawie podmiotów gospodarczych, uzyskała dostęp do rynku dotąd zastrzeżonego dla firm państwowych.

Na terenie zakładu znajduje się budynek biurowy i aż pięć hal produkcyjnych
o łącznej powierzchni 5290 m2, bogato wyposażonych w maszyny i sprzęt służący do obróbki metali, w szczególności blach. Obok urządzeń typu wycinarka plazmowa "TORMEC PLASMA", linia do produkcji prostokątnych kanałów wentylacyjnych "FORSTNER", linia do produkcji kanałów okrągłych "SPIRO" firmy "TORMEC", prasy wykrawające "PULLMAX" i "TRI" firmy BOSCHERT, wycinarki laserowej BYSTRONIC, park maszynowy "Ciecholewskiego" powiększony został o specjalistyczne urządzenia do obróbki blach sterowane numerycznie. Są to między innymi: prasa wykrawająca EUROMAC, wycinarka plazmowa VANAD, prasa krawędziowa MENGELE i wykrawarka do produkcji kolan "SEGTO" firmy TORMEC i wiele innych wspieranych oprogramowaniem komputerowym CAD/CAM.
Wspominana wykrawarka kolan segmentowych "SEGTO" stanęła w nowo wybudowanej hali produkcyjnej o powierzchni 1200 m2. Halę uroczyście otworzono we wrześniu tego roku w obecności zaproszonych gości, sród których wymienić należy wiceministra infrastruktury Jana Kurylczyka, posła na sejm RP Edmunda Stachowicza, władze lokalne miasta i gminy Skarszewy i Starogardu Gdańskiego, a także wielu przedstawicieli zaprzyjaźnionych firm.
c
Zdjęcia nowej hali:
Ciecholewski - Wentylacje nie spoczął na laurach: obecnie w budowie jest magazyn o powierzchni 900 m2. W magazynie składowane będą standardowe elementy wentylacyjne, co będzie miało spory wpływ na poprawę jakości usług. Dzięki pojawieniu się tego obiektu zminimalizowany zostanie cykl realizacji zamówienia, w szczególności terminowość.
Firma rozpoczęła produkcję:
- okapów indukcyjnych,
- nowych typów nawiewników do klimatyzacji niskich pomieszczeń, mi. nawiewników z możliwością kierowania strumieniem powietrza (nawiewniki wirowe i szczelinowe), nawiewników talerzowych do promieniowego nawiewu powietrza, nawiewników wyporowych itd.,
- nawiewników i skrzynek z filtrami absolutnymi,
- klap przeciwpożarowych (wraz z firmą TEOMA S.A.),
- nowych typów przepustnic wielopłaszczyznowych, o różnych sposobach regulacji (m.in. przepustnic szczelnych).
Zwiększono różnorodność produktów, powstały nowe typy wyrobów pośród urządzeń zakończających układy wentylacyjne.
Trwają przygotowania do produkcji:
- systemu nawiewu laminarnego dla potrzeb szpitali, przemysłu farmaceutycznego i spożywczego,
- przepustnic stałego wydatku,
- belek chłodzące itd.
Warto dodać, że w pracach badawczych przy wprowadzaniu nowych wyrobów korzystamy z usług Katedry Klimatyzacji i Ciepłownictwa Politechniki Wrocławskiej oraz Instytutu Inżynierii Cieplnej i Ochrony Środowiska Politechniki Krakowskiej.Ciecholewski – Wentylacje
to uznany w całym kraju producent elementów instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Należy do najbardziej liczących się firm tej branży w Polsce. Posiada nowoczesny park maszynowy i wykwalifikowaną kadrę pracowników.
Dzięki ciągłym innowacjom i nowoczesnemu zarządzaniu firma rokrocznie zwiększa skalę działania, systematycznie zdobywając rynek i doświadczenie.
Współpraca z firmami niemieckimi umożliwiła firmie dostęp do rynków branży wentylacyjnej na całym świecie. Wyroby od "Ciecholewskiego" można znaleźć w wielu krajach świata.