Nowość firmy aereco - wentylator V4A z wytłumieniem akustycznym - zapewnienia komfortową wentylację całego mieszkania.
Wentylator V4A
V4A zaprojektowany został do usuwania powietrza z kuchni, łazienki, WC czy innych pomieszczeń pomocniczych. Posiada możliwość podłączenia do 4 kratek wyciągowych jednocześnie. Wydajność 160 m3/h. Przeznaczony jest do montażu zarówno w mieszkaniach, jak i w budynkach jednorodzinnych.
Niewielka waga i rozmiary sprawiają, iż wentylator V4A może być zamontowany w szafie lub w przestrzeni sufitu podwieszanego. Pozwala na to również cicha praca, gdyż jego konstrukcja zapewnia dobry komfort akustyczny. Taka lokalizacja ułatwia konserwację - raz w roku należy oczyścić wirnik. Obudowę demontuje się bez konieczności użycia specjalnych narzędzi.
3 ważne cechy wentylatora V4A:
1. Niskie zużycie energii - silnik komutatorowy.
2. Stałe ciśnienie - specjalnie przystosowany do pracy z kratkami higrosterowanymi.
3. Wydajny silnik - praca silnika nadzorowana jest przez kartę elektroniczną, która kontroluje prędkość. Parametry pracy silnika zostały dobrane w taki sposób, by utrzymywać stałe podciśnienie 100 Pa oraz proporcjonalny przepływ powietrza dla kratek higrosterowanych. Dzięki temu zużycie energii, a także wytwarzany hałas są minimalne.
Wentylator będzie prezentowany w Warszawie na FORUM WENTYLACJA 2007 w dniach 20-21 marca.

Komentarze

  • Cichy - to znaczy ile dBA ?

    Pisząc iż wentylator jest cichy , nie poinformowloiście Państwo o podstawowym parametrze - czyli o emisji hałasu przez obudowę i do kanału wentylacyjnego - a szkoda, bo wtedy byłoby to bardziej rzetelne.

  • jak cichy?

    Nie sądzę żeby był cichszy niż Venturowski Silent