Intellivent to wentylator nowej generacji, który wyznacza zupełnie nowe standardy dla tego typu urządzeń. Powstał z myślą o zapewnieniu łatwej i intuicyjnej obsługi, a przede wszystkim z dbałością o wykonanie i komfort użytkowania. Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że jest ekstremalnie cichy i energooszczędny. Skandynawską jakość i oryginalny design doceniono w konkursie "Łazienka - Wybór Roku 2011", przyznając główne wyróżnienie.

IntelliventCichy i Stylowy. Intellivent w Twoim domu!
- Jeden model wiele funkcji
- Ekstremalnie cichy tylko 22 dB(A)
- Energooszczędny 5 W
- Maksymalnie wydajny 132 m3/h
- INTELLI-gentny Dynamiczny system wykrywania wilgoci

Dynamiczny system wykrywania wilgoci
W urządzeniu zastosowano całkowicie automatyczną kontrolę wilgotności - wentylator włącza się tylko wtedy, gdy poprawi to jakość powietrza w pomieszczeniu. Urządzenia ma wbudowaną funkcję "śledzenia" wilgotności. Urządzenie może kontrolować wilgotność powietrza, pracując w jednym z dwóch trybów: cichym lub maksymalnym.

Ekstremalnie cichy
W urządzeniu zastosowano silnik zasilany prądem o niskim napięciu, dzięki czemu jest ono bardzo ciche. Jak wynika z testów, Fresh INTELLIVENT jest najcichszym wentylatorem na rynku.

Funkcja cyklicznego wietrzenia
Fresh INTELLIVENT ma wbudowaną funkcję polegającą na tym, że jeśli wentylator nie pracował przez 16 godzin, włącza się 60-minutowy program wietrzenia w celu przewietrzenia łazienki i wymiany powietrza w pomieszczeniu.

Energooszczędność
Dzięki zastosowaniu silnika zasilanego prądem o niskim napięciu znacznie obniżono zużycie energii. Pobór mocy wentylatora wynosi tylko 5 W, czyli zużywa około jednej trzeciej energii pobieranej przez konwencjonalny wentylator łazienkowy.

Stylistyka
Wraz z Fresh INTELLIVENT Flop System wprowadza do oferty pokrywę czołową o całkowicie nowej stylistyce, dostosowanej do nowoczesnych opraw oświetleniowych spotykanych we współczesnych łazienkach. Pokrywa dostępna jest w różnych kolorach pasujących do różnych materiałów i koncepcji kolorystycznych. Widoczne łopatki wirnika sprawiają lekko nostalgiczne wrażenie, a przy tym zapewniają bardzo cichą pracę.
INTELLIVENT - dostępne fronty
Czyszczenie - rzecz ważna
Bardzo pożądaną funkcją urządzenia, jest możliwość łatwego otwarcia zespołu wirnika, dzięki czemu uzyskano swobodny dostęp do przewodu wentylacyjnego. Dzięki możliwości odchylenia wentylatora można łatwo wyczyścić np. zapchaną kratkę wentylacyjną znajdującą się na zewnętrznej ścianie budynku.
Wystarczy wcisnąć zatrzask i odchylić zespół wirnika - to wszystko.
Panel sterowania
Celem producenta było dostarczenie takiego wentylatora, aby użytkownik był w stanie zrozumieć podstawowe funkcje urządzenia i sterować nim bez potrzeby studiowania instrukcji obsługi. Po podłączeniu zasilania Intellivent przeprowadza samoczynny test, w trakcie którego wyświetlane są kontrolki na panelu sterowania sprawdzające poprawność działania układu sterowania i silnika wentylatora. Osoba instalująca może się od razu przekonać, czy urządzenie pracuje prawidłowo.

Kontrolka stanu - co robi wentylator?
Użytkownik, może na bieżąco śledzić, co robi wentylator i który tryb jest aktualnie aktywny. Kontrolka stanu może się świecić w jednym z trzech kolorów, wskazując, czym zajmuje się urządzenie. Kontrolka w kolorze niebieskim oznacza, że wentylator usuwa właśnie wilgoć. Żółty kolor kontrolki wskazuje, że uruchomiony jest timer. Natomiast kolor purpurowy oznacza, że włączona została funkcja w pełni automatycznego przewietrzania pomieszczenia.

Timer
Fresh INTELLIVENT ma wbudowany timer, który można włączać w różny sposób wyłącznikiem światła, wyłącznikiem sznurkowym, czy wreszcie oddzielnym wyłącznikiem - standardowym lub samopowrotnym. Na panelu sterowania ustawia się w prosty sposób wymagany czas pracy wentylatora: 5, 15 lub 30 minut w zależności od wielkości pomieszczenia.

Gwarancja
Jesteśmy przekonani, że Fresh INTELLIVENT jest urządzeniem najwyższej jakości. Dlatego też udzielamy 5-letniej gwarancji.
Intellivent - aranżacjeWyróżnienie w konkursie „Łazienka – Wybór Roku 2011”
Jury konkursu – przedstawiciele wiodących w Polsce salonów z wyposażeniem łazienek, architekci i projektanci wnętrz docenili zaawansowane rozwiązania technologiczne zastosowane w wentylatorze INTELLIVENT oraz innowacyjność połączoną ze skandynawską jakością. Prostokątny kształt oraz szeroka funkcjonalność zorientowana na wysublimowane gusta wymagającego użytkownika. Łatwa obsługa i wysoka efektywność energetyczna. Cicha praca 22 dB(A) oraz modulowana automatycznie wydajność wentylatora zdecydowały o przyznaniu prestiżowego wyróżnienia w konkursie „Łazienka – Wybór Roku 2011”.

Źródło: Flop System Sp. z o.o.