Taka jest najnowsza Skrzynka Rozprężna produkcji Berlüf.

Cicha i precyzyjna Skrzynka Rozprężna
Skrzynka Rozprężna BerlufSkrzynka Rozprężna wyposażona jest w jeden króciec wlotowy o średnicy 147 mm oraz pięć króćców wylotowych o średnicy 99 mm. Każdy króciec wylotowy jest poprzedzony systemem przepustnic obrotowych, których zadaniem jest regulacja przepływu powietrza w zakresie od 0 do 100%. Pozwala to w bardzo łatwy sposób ustawić na poszczególnych kanałach wentylacyjnych zalecane wydajności powietrza. Zaletami tego rozwiązania jest łatwa i precyzyjna regulacja systemu wentylacyjnego, małe opory przepływu powietrza i zdecydowane obniżenie hałasu instalacji.

Nie bez znaczenia są materiały, jakie użyto do produkcji tego urządzenia. Obudowa wykonana jest z synthelitu – tego samego materiału, którego używają technolodzy z NASA. Synthelit dziś swoje zastosowanie znalazł także w formule 1. Wykonuje się z niego karoserie bolidów.
Synthelith jest lekki i bardzo wytrzymały. Natomiast króćce wykonane są ze szlachetnych, nierdzewnych blach. Skrzynka Rozprężna wyposażona jest także w dodatkowy uchwyt, za pomocą którego urządzenie można montować przy stropach.
Skrzynka Rozprężna Berluf
Źródło: Berlüf GmbH