Szczyt CholodSummit Rossija odbędzie się w Swissotel Krasnye Holmy w Moskwie w dniach od 16 do 17 lutego 2010.


Głównym tematem CholodSummit Rossija 2010"Innowacyjne urządzenia chłodnicze w przemysśle spożywczym".
"Urządzenia chłodnicze odgrywają niezwykle ważną rolę w przetwórstwie żywności, przechowywania i dystrybucji. Nasz szczyt i ściśle ukierunkowany temat spełniają życzenia wielu firm w Rosji", mówi Meike Krüger, Event Manager CholodSummit Rossija 2010 z NürnbergMesse Group.

CholodSummit Rossija w Moskwie jest wydarzeniem o ogromnym znaczeniu dla rosyjskiej branży chłodniczej. Rosja importowała do tej pory dużą część żywności z zagranicy, ale lokalna produkcja jest w stanie znacznie przyspieszyć w przyszłości. Innowacyjne urządzenia chłodnicze do przetwarzania, przechowywania i dystrybucji żywności, rząd rosyjski chce promować poprzez odpowiednie programy pomocy państwa.
Eksperci-chłodnicy mogą spodziewać się dwóch dni informacji najwyższego kalibru. Szczyt koncentruje się na bardzo aktualnych zagadnieniach, takich jak "Efektywność energetyczna i ochrona środowiska", "Innowacyjne rozwiązania w przemyśle spożywczym: urządzenia chłodnicze do produkcji, przechowywania, transportu i dystrybucji", "Pompy ciepła: wykorzystanie odpadów ciepła przemysłowego" lub "Prawne, finansowe i administracyjne warunki dla rozwoju branży chłodniczej w Rosji".
CholodSummit Rossija 2010 jest wspomagana przez rosyjskie stowarzyszenia branżowe takie jak Rossojuscholodprom – Russian Union of Refrigeration Industry Enterprises oraz IAR – International Academy of Refrigeration, St. Petersburg.
Szczytowi przewodniczą profesor Igor Martynovich Kalnin, szef Refrigeration and Cryogenic Engineering Department of the Moscow State University of Environmental Engineering i ekspert w dziedzinie chłodnictwa Vladimir Smyslov, Executive Director – Association Holod-Byt.
>>więcej