CholodExpo Rossija 2009 - jedyne specjalistyczne targi techniki chłodniczej w Rosji, organizowane przez NürnbergMesse przy współpracy z instytutem Giprocholod i rosyjskim zrzeszeniem branżowym Rossojuscholodprom, odbędą się w dniach 10- 12 marca 2009 r. w centrum Crocus Expo International Exhibition Center w Moskwie i po raz drugi staną się miejscem spotkań międzynarodowej branży techniki chłodniczej.


CholodExpo Rossija 2009 - Specialized Trade Fair and Conference for Refrigeration - jedyna specjalistyczna wystawa i konferencja branży chłodniczej odbędzie się w marcu 2009 roku.

Od 10 do 12 marca 2009 roku, centrum Crocus Expo International Exhibition Center w Moskwie po raz drugi stanie się miejscem międzynarodowego spotkania branży chłodniczej. Głównym tematem wystawy jest efektywność energetyczna nowych technik chłodniczych. Trzydniowej imprezie towarzyszy specjalistyczny kongres na temat techniki chłodniczej. Organizator targów NürnbergMesse, obok współpracy z instytutem Giprocholod, ściśle współpracuje przy organizacji CholodExpo z rosyjskim zrzeszeniem branżowym Rossojuscholodprom.
Wzrost gospodarczy i rozwój rosyjskiego przemysłu domagają się nowych, lepszych technologii. Ponadto duże wydarzenia, takie jak Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014, jeszcze bardziej intensyfikują działania w gospodarce. Eksperci oceniają, że w nadchodzących latach ponad 40% urządzeń chłodniczych i chłodziw niezbędnych przy produkcji żywności, w transporcie i fabrykach będzie wymagało naprawy lub wymiany. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi wymuszają ożywioną działalność budowlaną, ponieważ wszystkie obiekty sportowe muszą być budowane od nowa.
Z takiego stanu rzeczy oczywiście korzystają przedsiębiorstwa zagraniczne: Rosja obecnie importuje z zagranicy do 85% niezbędnych urządzeń i systemów chłodniczych – przy czym tendencja ta nadal rośnie.

Branżowe spotkanie przemysłu chłodniczego

Dla wystawców Targi CholodExpo Rossija stwarzają jak najlepsze perspektywy do nawiązywania nowych kontaktów, intensyfikowania już istniejących kontaktów handlowych i zawierania umów z rosyjską publicznością specjalistyczną, która gości na targach w przeważającej mierze. Na jedyne spotkanie branży przemysłu chłodniczego w Rosji przybywają profesjonaliści z niemal wszystkich dziedzin przemysłu i techniki chłodniczej. Wśród nich: technicy chłodnictwa i klimatyzacji oraz wentylacji, eksploatatorzy hal chłodniczych, urządzeń eksploatowanych w przemyśle napojów i żywności, przemyśle chemicznym i przemyśle żywności głęboko mrożonej.
W pierwszej edycji targów CholodExpo Rossija 2008 wystawcy (głównie z Czech i Niemiec) prezentowali szereg komponentów i systemów z zakresu techniki chłodniczej i techniki głębokiego zamrażania, izolacji, pomp cieplnych, techniki pomiarowej i kontrolnej, rozwiązania w zakresie oszczędzania energii, urządzenia do montażu oraz wyposażenia dodatkowego oraz oferty usług dla wymienionych przemysłów.
Niezależnie, czy mówimy o układach chłodzenia dużych hal czy chłodnictwie w transporcie – kwestia efektywności energetycznej w dobie zmiany klimatu w równej mierze dotyczy zarówno oferentów jak i zainteresowanych urządzeniami chłodniczymi, co stanowi dodatkowy powód, by zagadnienie efektywności energetycznej uczynić jednym z centralnych tematów Targów CholodExpo Rossija.

Międzynarodowy kongres specjalistyczny

Punktem obowiązkowym dla każdego technika chłodnictwa jest konferencja specjalistyczna towarzysząca specjalistycznym targom. Podobnie jak już podczas pierwszych Targów CholodExpo Rossija komitet, w którego skład wchodzą eksperci z dziedziny przemysłu chłodniczego, opracowuje program poświęcony nowym rozwiązaniom i aktualnym zagadnieniom na temat techniki chłodniczej. Sama konferencja stanowi znakomitą platformę do wymiany opinii i transferu wiedzy między międzynarodowymi ekspertami i ważnymi przedstawicielami przemysłu. Przewiduje się, że program konferencji od listopada 2008 będzie dostępny na stronie www.cholodexpo.com

Współpraca z rosyjskim zrzeszeniem branżowym chłodnictwa

NürnbergMesse, organizator Targów CholodExpo Rossija, po raz pierwszy przy organizacji targów specjalistycznych współpracuje z rosyjskim specjalistycznym zrzeszeniem chłodnictwa Rossojuscholodprom. Ponadto podobnie, jak przy pierwszej edycji wystawy, specjalistyczne targi wspiera szereg rosyjskich ministerstw oraz międzynarodowych zrzeszeń i organizacji. Już od 2008 r. takim partnerem imprezy jest renomowany Instytut Giprocholod z Moskwy. Pozytywnego działania mającego wpływ na wiedzę o rosyjskich targach specjalistycznych w Niemczech należy spodziewać się również za przyczynkiem zbliżających się Targów Chillventa Nürnberg (15-17.10.2008 r.).
W przyszłości Targi CholodExpo Rossija będą odbywać się w Moskwie co roku. Spodziewany jest wzrost liczby zarówno wystawców jak i zwiedzających, ponieważ premierowa edycja Targów CholodExpo Rossija rozpoczęta w lutym br. (9-21.02), zakończyła się wyjątkowym sukcesem. Bez mała 3000 zwiedzających specjalistów zasięgało informacji u 72 wystawców z 15 krajów. Natomiast specjalistyczny kongres odwiedziło ponad 400 zainteresowanych. Jak na pierwsze targów wyspecjalizowane głównie pod kątem techniki chłodniczej liczby te wywierają wrażenie.
Nowe specjalistyczne targi w równym stopniu zadowoliły wystawców jak i zwiedzających. "Targi CholodExpo Rossija zorganizowano bardzo dobrze i profesjonalnie. Reprezentowani byli wszyscy rozgrywający w przemyśle techniki chłodniczej. Jakość zwiedzających jest bardzo wysoka. Zwiedzający to bez wyjątku specjaliści", reasumuje przedstawiciel firmy Grasso, jednej z wiodących przedsiębiorstw techniki chłodniczej w Rosji. Również wystawcy z innych krajów, jak na przykład przedsiębiorstwo Frascold z Włoch, podsumowują pozytywnie: "Koncepcja Targów CholodExpo Rossija jest znakomitym pomysłem, osadzonym we właściwym środowisku i we właściwym czasie".
Więcej informacji o Targach ХолодЭкспо Россия 2009 pod znajdziesz tutaj