Data rozpoczęcia
2009-03-10
Data zakończenia
2009-03-12

10-12.03.2009 Moscow, Russia


CholodExpo Rossija 2009 - Specialized Trade Fair and Conference for Refrigeration
CholodExpo Rossija 2009 - Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Techniki Chłodniczej

CholodExpo Rossija 2009:

Branżowe spotkanie przemysłu chłodniczego
- Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Techniki Chłodniczej odbędą się w marcu 2009
- Współpraca z rosyjskim zrzeszeniem branżowym "Rossojuscholodprom“
- Specjalistyczny kongres na temat techniki chłodniczej
CholodExpo Rossija 2009 - jedyne specjalistyczne targi techniki chłodniczej w Rosji - przechodzą do następnej rundy. Od 10 do 12 marca 2009 r. centrum Crocus Expo International Exhibition Center w Moskwie po raz drugi stanie się miejscem spotkań międzynarodowej branży techniki chłodniczej. Główny punkt spotkania: efektywność energetyczna nowych technik chłodniczych. Trzydniowej imprezie towarzyszy specjalistyczny kongres na temat techniki chłodniczej. Organizator targów NürnbergMesse, obok współpracy z instytutem Giprocholod, ściśle współpracuje z rosyjskim zrzeszeniem branżowym "Rossojuscholodprom“.
Wskazania indeksu konsumpcyjnego rosyjskiego przemysłu są bardzo wysokie. Wzrost gospodarczy domaga się nowych, lepszych technologii. Duże wydarzenia, takie jak Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014, jeszcze bardziej intensyfikują działania w gospodarce. Eksperci oceniają, że w nadchodzących latach podan 40% urządzeń chłodniczych i chłodziw niezbędnych przy produkcji żywności, w transporcie i zakładach fabrycznych będzie wymagało naprawy lub wymiany. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi wymuszają ożywioną działalność budowlaną, ponieważ wszystkie obiekty sportowe muszą być budowane od nowa. A poza tym modne stało sie budowanie olbrzymich pałaców lodowych.
Z takiego stanu rzeczy oczywiście korzysta zagranica: Rosja już obecnie importuje z zagranicy do 85% niezbędnych urządzeń i systemów chłodniczych - przy czym tendencja ta nadal rośnie.

Branżowe spotkanie przemysłu chłodniczego

Dla wystawców Targi CholodExpo Rossija stwarzają jak najlepsze perspektywy do nawiązywania nowych kontaktów, intensyfikowania już istniejących kontaktów handlowych i zawierania umów z rosyjską publicznością specjalistyczną, która gości na targach w przeważającej mierze. Na jedyne spotkanie branży przemysłu chłodniczego w Rosji przybywają zwiedzający specjaliści z niemal wszystkich dziedzin przemysłu i techniki chłodniczej. Wśród nich: technicy chłodnictwa i klimatyzacji oraz wentylacji, eksploatatorzy hal chłodniczych, urządzeń eksploatowanych w przemyśle napojów i żywności, przemyśle chemicznym i przemyśle żywności głęboko mrożonej. Po pierwszej edycji targów CholodExpo Rossija 2008, prawie 70% wystawców wyraziło swoje zadowolenie z poziomu jakości zwiedzających-specjalistów. Na potrzeby wymagających specjalistów przybyłych głównie z Rosji, wystawcy, głównie z Czech i Niemiec, przygotowali szereg komponentów i systemów z zakresu techniki chłodniczej i techniki głębokiego zamrażania, izolacji, pomp cieplnych, techniki pomiarowej i kontrolnej względnie automatyzacji, rozwiązania w zakresie oszczędzania energii, urządzenia do instalowania oraz wyposażenia dodatkowego, ale też oferty usług dla wymienionych przemysłów. Niezależnie, czy to systemy chłodnicze czy układy chłodzenia dużych hal lub chłodnictwo w transporcie - kwestia efektywności energetycznej w dobie zmiany klimatu w równej mierze dotyczy zarówno oferentów jaki i zainteresowanych urządzeniami chłodniczymi. To stanowi dodatkowy powód, by zagadnienie efektywności energetycznej uczynić jednym z centralnych tematów Targów CholodExpo Rossija.

Międzynarodowy kongres specjalistyczny

Punktem obowiązkowym dla każdego technika chłodnictwa jest konferencja specjalistyczna towarzysząca specjalistycznym targom. Podobnie jak już podczas pierwszych Targów CholodExpo Rossija komitet, w którego skład wchodzą eksperci z dziedziny przemysłu chłodniczego, opracowuje program poświęcony nowym rozwiązaniom i aktualnym zagadnieniom na temat techniki chłodniczej. Sama konferencja stanowi znakomitą platformę do wymiany opinii i transferu wiedzy między międzynarodowymi ekspertami i ważnymi przedstawicielami przemysłu. Przewiduje się, że program konferencji od listopada 2008 będzie dostępny na stronie www.cholodexpo.com

Współpraca z rosyjskim zrzeszeniem branżowym chłodnictwa

NürnbergMesse, organizator Targów CholodExpo Rossija, po raz pierwszy przy organizacji targów specjalistycznych współpracuje z rosyjskim specjalistycznym zrzeszeniem chłodnictwa "Rossojuscholodprom“. Ponadto podobnie, jak przy pierwszej edycji wystawy, specjalistyczne targi wspiera szereg rosyjskich ministerstw oraz międzynarodowych zrzeszeń i organizacji. Już od 2008 r. takim partnerem imprezy jest renomowany Instytut Giprocholod z Moskwy. Pozytywnego działania mającego wpływ na wiedzę o rosyjskich targach specjalistycznych w Niemczech należy spodziewać się również za przyczynkiem Targów Chillventa Nürnberg. Kierownik projektu Chillventa - Gabriele Hannwacker: "Z zapowiadającego się sukcesu Targów Chillventa Nürnberg 2008 skorzystać mogą również Targi CholodExpo Rossija.“ Aktualnie swój udział w premierowych Targach Chillventa Nürnberg (15-17.10.2008 r.) zgłosiło już ponad 700 międzynarodowych wystawców.
W przyszłości Targi CholodExpo Rossija będą odbywać się w Moskwie w turnusach rocznych. Spodziewany jest wzrost liczb zarówno wystawców jak i zwiedzających, ponieważ start do kariery, jaki Targi CholodExpo Rossija rozpoczęły w lutym ubiegłego roku, zakończył się wyjątkowym sukcesem. Bez mała 3.000 zwiedzających specjalistów zasięgało informacji u 72 wystawców z 15 krajów. Natomiast specjalistyczny kongres odwiedziło ponad 400 zainteresowanych. Jak na premierę targów wyspecjalizowanych głównie pod kątem techniki chłodniczej liczby te wywierają wrażenie. Warunki nowych specjalistycznych targów w równym stopniu zadowoliły wystawców jak i zwiedzających. "Targi CholodExpo Rossija zorganizowano bardzo dobrze i profesjonalnie. Reprezentowani byli wszyscy rozgrywający w przemyśle techniki chłodniczej. Jakość zwiedzających jest bardzo wysoka. Zwiedzający to bez wyjątku specjaliści“, reasumuje przedstawiciel firmy Grasso, jednej z wiodących przedsiębiorstw techniki chłodniczej w Rosji. Również wystawcy z innych krajów, jak na przykład przedsiębiorstwo Frascold z Włoch, bilansują pozytywnie: "Koncepcja Targów CholodExpo Rossija jest znakomitym pomysłem, osadzonym we właściwym środowisku i we właściwym czasie“.
Więcej informacji o Targach CholodExpo Rossija 2009 pod www.cholodexpo.com

Kontakt dla wystawców rosyjskich:

Liudmila Drosdova
Professional Fairs LLC
10/2 Rozhdestvenka
103 031 Moscow, Russia
Tel. +7 (0) 495. 624- 19 78
Fax +7 (0) 495. 624- 19 78
cholodexpo@professionalfairs.ru

Kontakt dla wystawców międzynarodowych:

Meike Krüger
Nürnberg Global Fairs GmbH
Messezentrum
90471 Nürnberg
Tel. +49 (0) 911. 86 06- 81 61
Fax +49 (0) 911. 86 06- 86 94
meike.krueger@ngfmail.com