Woda deszczowa nadaje się nie tylko do spłukiwania toalet lub do podlewania ogrodów, ale może również przyczynić się do zrównoważonego chłodzenia ziemi lub powietrza.

Chłodzenie za pomocą wody deszczowej
Uniwersytet Humboldt w BerlinieWoda deszczowa nadaje się do chłodzenia budynku - co udowodniła firma Mall GmbH latem 2011 roku.

W nowym budynku na terenie kampusu Uniwersytetu Humboldta w Berlinie-Adlershof, woda deszczowa jest wykorzystywana do nawadniania i podlewania elewacji co przyczynia się do adiabatycznego chłodzenia tego budynku.

Zielony (dosłownie i w przenośni) budynek uniwersytecki, poprzez rolety stworzone z roślin, chroni swoje mury przed działaniem wysokiej temperatury,a woda parując "wytwarza zimno". Rośliny podlewane są z zebranej wody deszczowej. Wszystko razem to efekt synergii w zakresie oszczędności energii, poprawy mikroklimatu i ochrony zasobów wodnych.

W zależności od wielkości systemu instalacji deszczowej, Mall GmbH opracowuje i realizuje ca łą technologię zbierania, przechowywania, filtracji i pompowania wody deszczowej.

Przykłąd instalacji deszczowej Mall GmbH