W związku z 100 wydaniem miesięcznika Chłodnictwo&Klimatyzacja Redakcja pisma przygotowała specjalną jubileuszową ofertę – 100 bezpłatnych prenumerat miesięcznika.


W związku z 100 wydaniem miesięcznika Chłodnictwo&Klimatyzacja Redakcja pisma przygotowała specjalną jubileuszową ofertę – 100 bezpłatnych prenumerat miesięcznika. Promocja obejmuje prenumeraty 4-miesięczne w okresie od września do grudnia 2006.
Aby zdobyć promocyjną prenumeratę CH&K wystarczy wypełnić formularz na stronie www.chlodnictwo.euro-media.pl
Kto pierwszy, ten lepszy – decyduje kolejność zgłoszeń. Promocja dotyczy osób/firm, które nie posiadają obecnie prenumeraty.
Ze wstępu do nr 100 CH&K:Szanowni Czytelnicy
Czas płynie nieubłaganie, a wraz z nim kolejne wydarzenia. W zeszłym roku obchodziliśmy 10-lecie miesięcznika, a dziś wydajemy 100 numer. A jakie były jego początki?
Pierwszy numer ukazał się w 1996 r. Redaktorem Naczelnym został wykładowca Politechniki Warszawskiej dr inż. Andrzej Girdwoyń. Przez pierwsze trzy lata do 1998 r., „Chłodnictwo&Klimatyzacja” ukazywało się jako dwumiesięcznik. Początkowo jako czarno-biały jedynie z elementami kolorowymi, zawierał głównie artykuły, teksty przedrukowane z niemieckiego odpowiednika DIE KÄLTE&KLIMATECHNIK – podobnie jak inne czasopisma, które w latach 90 wchodziły na rynek polski. Z czasem pojawiły się teksty polskich autorów, pracowników uczelni technicznych i firm działających na rysunku polskim.
W 1999 r. stanowisko Redaktora Naczelnego objął inż. Mirosław Jankowski i pełnił tę funkcję do marca br. W 1999 r. zostało wydanych już 8 numerów, w kolejnym 10, a od 2001 r. 11 wydań. Przez ten okres miesięcznik stale ewoluował, rozszerzał tematykę poruszanych w nim zagadnień, jak i krąg odbiorców, aż do obecnego wyglądu.
Historia miesięcznika, to również historia ostatnich 10 lat polskiego rynku chłodnictwa, klimatyzacji i wentylacji. Lata 90 to okres wielu zmian. Mogliśmy zauważyć upadek wielu przedsiębiorstw państwowych, ich zmiany własnościowe, jak i powstawanie małych, prywatnych firm, które sprowadzały na rynek polski urządzenia z Europy i z dalszych zakątków świata. Niektóre z nich nie wytrzymały konkurencji i realiów gospodarki rynkowej, jednak większość rozwijała swoją działalność, poszerzając asortyment i budując pozycje marek na rynku. Dzisiaj są to często przedstawicielstwa znanych światowych koncernów lub ich autoryzowani dealerzy, partnerzy.
Przed nami zapewne kolejne lata rozwoju tego rynku, zwłaszcza w sektorze klimatyzacji, gdzie nie jest już ona jedynie wymogiem technicznym w procesie technologicznym, czy zachcianką w domu, mieszkaniu dla wybranej grupy społecznej, a staje się bardziej dostępna, pospolita. Zapowiadany rozwój budownictwa mieszkaniowego, biurowego, inwestycje przemysłowe to także sygnały, że prawdziwy „boom” dopiero przed nami.
Mam nadzieję, że miesięcznik nasz, nadal będzie uczestniczyć w budowaniu tego rynku, w przekazywaniu informacji o urządzeniach, technologiach, a krąg jego stałych czytelników będzie się stale powiększał.
Marek Stachurka-Geller
Redaktor Naczelny

Spis treści nr 100 CH&K

Chłodnictwo&Klimatyzacja - ogólnopolski, fachowy miesięcznik poświęcony praktycznym zagadnieniom chłodnictwa, klimatyzacji i wentylacji dostępny w prenumeracie. Pismo adresowane do projektantów, producentów, dystrybutorów, serwisantów urządzeń i systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych stosowanych w przemyśle, handlu, w obiektach użyteczności publicznej oraz w budynkach biurowych i mieszkalnych. Czasopismo obecne jest na rynku wydawniczym od 1996 r.
Miesięcznik i jego dodatki rozprowadzane są poprzez prenumeratę, wybrane salony sprzedaży prasy na terenie kraju oraz za pośrednictwem branżowych portali internetowych. Kolportowany jest na wielu imprezach targowych, konferencjach i seminariach technicznych.