54. seminarium z cyklu "CHŁODNICTWO, WENTYLACJA I KLIMATYZACJA XXI wieku" zaskakuje odmienną tematyką, w szczególności ciekawą dla mechaników i energetyków.

Chłodnictwo, Wentylacja i Klimatyzacja XXI wieku - seminarium 22 listopada w Gdańsku
W dniu 22 listopada 2011 roku w sali 10 LM Katedry Energetyki i Aparatury Przemysłowej Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej (Gdańsk, ul. Narutowicza 11/12) o godzinie 10:15 odbędzie się 54-te spotkanie z cyklu "CHŁODNICTWO, WENTYLACJA I KLIMATYZACJA XXI wieku".

Tym razem tematem spotkania, które poprowadzi mgr inż. Piotr Jasiukiewicz, będzie:

"Machineria hydrotechniczna Kanału Elbląskiego"


Program spotkania:
1. Szlaki wodne Żuław Wiślanych i Żuław Elbląskich.
2. Historia, budowa i działanie urządzeń hydrotechnicznych Żuław Wiślanych i Żuław Elbląskich.
3. Historia powstania szlaku wodnego Kanału Elbląskiego.
4. Budowa i działanie urządzeń hydrotechnicznych zlokalizowanych na Kanale Elbląskim.

Przewidywane zakończenie seminarium: około godziny 13:00.
Wstęp wolny, nie wymaga rejestracji.

Na seminarium serdecznie zaprasza Organizator cyklu spotkań: dr inż. Zenon Bonca

Kanał Elbląski zwany Kanałem Elbląsko-Ostródzkim to najdłuższy kanał żeglowny w Polsce. Jego długość wynosi 84,2 km i dzieli się na 2 odcinki: pierwszy długości 52 km (Jezioro Drużno – śluza Miłomłyn) i drugi o długości 32,2 km (Miłomłyn – Iława). Całkowita długość kanału z odgałęzieniami wynosi 151,7 km. Na Kanale od Ostródy do Elbląga jest 5 pochylni i 2 śluzy.
Kanał Ostródzko-Elbląski. Fot. A. RybkaKanał Ostródzko-Elbląski. Fot. A. RybkaKanał Ostródzko-Elbląski. Fot. A. RybkaKanał Ostródzko-Elbląski. Fot. A. Rybka

Seminarium to będzie kolejnym (54.) z długoletniego cyklu "CHŁODNICTWO, WENTYLACJA I KLIMATYZACJA XXI wieku", organizowanego przez dra inż. Zenona Boncę, wybitnego pracownika naukowego Politechniki Gdańskiej.