Nowa seria komercyjnych chłodnic powietrza typu cubic FHC wiąże się z ciągłym udoskonalaniem produktu, wprowadzonym przez LU-VE w ostatnich latach, ukierunkowanym na realizację urządzeń o wysokiej jakości technicznej i dużej wydajności wymiany ciepła, zaprojektowanym z myślą o niskim zużyciu energii i szczególnie dokładnej konstrukcji.


Nowopowstała seria chłodnic FHC (gdzie „F” oznacza “Future
- Przyszłość”), potwierdza fakt nieustannego rozwoju
technologicznego produktów LU–VE oraz stanowi poszerzenie
poprzedniej rodziny wymienników SHC.
FHC charakteryzuje się przede wszystkim szczególnie szeroką gamą, z wydajnościami (warunki katalogowe dla podziałki lamel 6mm) od 1,6 do 76,2 kW. Okazało się to możliwe dzięki zastosowaniu 5 grup wentylatorów (ø 275, 300, 350, 450, 500 mm), które zapoczątkowały rodzinę F27HC, F30HC, F35HC, F45HC, F50HC.


Chłodnica FHC
Urządzenia FHC wyróżnia:
- nowe połączenie bardzo wydajnych wymienników z nowymi
podziałkami lamel i pięcioma różnymi wentylatorami;
- nowa osłona wentylatora JETSTREAMER, zapewniająca jednorodne
rozprowadzenie strumienia powietrza na wymienniku, rozległy obszar użytkowania wentylatora w fazie oszronienia, a także szczególnie daleki wydmuch powietrza;
- bardzo szeroka gama wydajności;
- nowe, nowoczesne i atrakcyjnie wyglądające obudowy.
Główna charakterystyka chłodnic FHC:
- Podziałka lamel: 4,5 mm - 6 mm - 7 mm – 7,5 mm – 10 mm.
- Od 1 do 4 wentylatorów Ø 275 – 300 – 350 – 450 - 500 mm.
- Cichobieżna praca, niskie zużycie energii.
- Dostępna wersja „J” z opatentowanym rozdzielaczem LU – VE JET -O- MATIC®.
- Wydajności od 1,6 do ponad 82 kW.
Wymiennik ciepła TURBOCOIL®2 i TURBOCOIL® 3
Bardzo wydajne wymienniki ciepła Turbocoil® 2 i Turbocoil® 3, charakteryzujące się wysokim wskaźnikiem wydajność / koszt, a zbudowane są z:
- miedzianych rurek o małej średnicy, z wewnętrznym rowkowaniem,
o wysokiej wydajności, specjalnie zoptymalizowanych do
pracy z nowymi czynnikami chłodniczymi. Dostępna jest również
wersja do pracy z CO2, którą można dobrać za pomocą programu
doborowego REFRIGER .
- Aluminiowych lamel (TURBOFIN®2 e TURBOFIN®3) o wysokiej wydajności, ze specjalnym profilem turbulatora, który zmniejsza osuszanie i tworzenie się szronu.
Chłodnice występują też w wersjach specjalnych z lamelami ALUPAINT® pokrytymi proszkowo lakierem zabezpieczającym oraz z lamelami miedzianymi CU.
Szczegółowe informacje na temat nowych chłodnic FHC dostępne są w oddziałach firmy IGLOTECH.


Firma LU-VE powstała w 1986 roku, przejmując założoną w
1928 roku firmę rodzinną Contardo Spa, po której odziedziczyła długoletnią tradycję, doświadczenie, skłonność do innowacji i prac rozwojowych oraz szczególną dbałość o ochronę środowiska.
Grupa LUVE obecnie posiada 7 zakładów produkcyjnych: LUVE S.p.A, SEST S.p.A. i Tecnair LB Srl we Włoszech, SEST-LUVE POLSKA w Polsce, SEST LUVE w Rosji, HTS w Republice Czeskiej oraz Shanghai Century Equip. Co. Ltd - traktowany jako partner na rynku chińskim, a także 7 oddziałów handlowych zlokalizowanych we Francji, Niemczech, Anglii, Hiszpanii, Rosji, Kostaryce i w Australii. Grupa LUVE zatrudnia 850 wykwalifikowanych współpracowników, dochód ze sprzedaży to ok. 140 mln euro, a ok. 70% produkcji eksportowane jest do 90 krajów na całym świecie.