Panasonic wprowadza na polski rynek dwa superwydajne modele chłodziarko-zamrażarek
Warszawa, 4 maja 2009 r. - Firma Panasonic ogłosiła, że wraz z wejściem na europejski rynek AGD, wprowadzi do sprzedaży w Polsce dwa modele chłodziarko-zamrażarek NR-B30FX1 oraz NR-B30FG1. Dzięki zastosowaniu szeregu innowacji technicznych wprowadzonych przez Panasonic, takich jak technologia Inverter i panel izolacyjny U-Vacua, oba produkty osiągają najwyższy stopień oszczędności energii w branży, jednocześnie utrzymując najwyższą wydajność. Obydwie chłodziarki są wyposażone w sekcję Vitamin-Safe z niezależnym obiegiem powietrza, która pozwala na osobne przechowywanie warzyw i owoców w optymalnej temperaturze zapewniając produktom świeżość.
Dotychczas produkty AGD firmy Panasonic sprzedawane były głównie w Azji. Zostały docenione przez konsumentów na jednym z najbardziej wymagających rynków świata – Japonii. Do odniesienia sukcesu przyczyniły się zarówno wzornictwo chłodziarek Panasonic, jak i ich energooszczędność. Wyniki, które osiągnęły na rynkach Azji urządzenia gospodarstwa domowego skłoniły firmę Panasonic do rozpoczęcia ich sprzedaży w Europie, po przystosowaniu produktów do lokalnych uwarunkowań.
Obydwa modele wykorzystują zaawansowane technologie charakteryzując się znakomitą wydajnością będąc jednocześnie przyjaznymi dla środowiska. Na przykład technologia Inwerter dostosowuje pobór mocy do optymalnej w danym momencie temperatury, dzięki czemu osiąga się najwyższy możliwy w danym momencie stopień oszczędności energii oraz cichą pracę. Czujniki temperatury i mikroprocesor współpracują z falownikiem w regulacji działania kompresora. Oznacza to, że może on działać z optymalnym poziomem poboru energii. Bierze również pod uwagę temperaturę wewnątrz chłodziarki, zapewniając najlepszą jakość chłodzenia i zamrażania bez strat energii.
Panasonic NR-B30FX1 jest pierwszą na świecie bezszronową chłodziarko-zamrażarką klasy energetycznej A++, według kryteriów zużycia energii stosowanych przez Unię Europejską. Model NR-B30FX1, podobnie jak NR-B30FG1, charakteryzuje się wysoką wydajnością schładzając produkty żywnościowe szybciej niż urządzenia konkurencji.
Model Nr-B30FX1 zbudowano w oparciu o innowacyjną technologię panelu izolacyjnego U-Vacua, który zapewnia podwyższoną wydajność energetyczną. W porównaniu do ścianek izolacyjnych w zwykłych chłodziarko-zamrażarkach, które mogą mieć nawet 100 mm grubości, opatentowane przez Panasonic cienkie panele z włókna szklanego znacząco polepszają wydajność izolacji – nawet do 20 razy w porównaniu z konwencjonalnym uretanem. Dzięki cieńszym ściankom chłodziarko-zamrażarek Panasonic znacząco wzrosła ich pojemność. Przy poziomie głośności na poziomie 37 dB, oba modele działają 25% ciszej niż podobne urządzenia bezszronowe (mniej uciążliwego dźwięku włączającej się lodówki).
Model NR-B30FX1 oraz NR-B30FG1 wyposażone są również w unikalną przegrodę Vitamin-Safe z osobnym obiegiem powietrza i rozszerzalną sekcję na owoce i warzywa oraz regulacją temperatury od 0 do 5 stopni Celsjusza i 95% wilgotnością, która pozwoli utrzymać produkty w stanie świeżości przez długi czas. Co więcej, dwie migające diody LED aktywują naturalne systemy obronne warzyw i owoców przez co zapobiegają utracie witaminy C. Skuteczność migających diod została potwierdzona przez niezależne laboratorium SLG. System Hygiene Active będący połączeniem filtra, systemu obiegu powietrza i oświetlenia zwalcza 99.9999% typowych bakterii nawet tysiąc razy skuteczniej niż standardowa technologia filtrowania.
Obydwie chłodziarko-zamrażarki charakteryzują się następującymi rozwiązaniami wzorniczymi: w pełni zamknięta tylna obudowa, która zapobiega kurzeniu się kompresora, boczny uchwyt, dzięki któremu łatwo otworzyć drzwi w każdym punkcie oraz innowacyjne oświetlenie LED umieszczone we frontowej części urządzenia, które zapewnia zwiększoną jasność wewnątrz. Zużycie energii przez białą diodę LED jest na poziomie jednej czterdziestej (1W) zwykłej żarówki o mocy 40W. Dzięki temu jest to rozwiązanie niezwykle oszczędne.
"Sprzęty kuchenne odpowiadają za większość zużycia energii przeciętnego gospodarstwa domowego, zwłaszcza lodówka, która działa bez przerwy. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w chłodziarko-zamrażarce Panasonic NR-B30FX1 czynią ją najbardziej oszczędnym urządzeniem tej klasy na rynku. Zmniejszenie zużycia energii jest dobre nie tylko dla portfela lecz również dla środowiska.” Wiosną 2009 roku oba modele trafią na rynki siedmiu krajów - Belgii, Francji, Niemiec, Holandii, Polski, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W ciągu roku produkty AGD zostaną wprowadzone w pozostałych europejskich krajach.
W Polsce modele NR-B30FX1 oraz NR-B30FG1 dostępne będą w sprzedaży od maja 2009 roku w wybranych sieciach sklepów.


O Panasonic

Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2008 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 9.07 bilionów jenów (90.7 miliardów dolarów). Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/