Firmy Carrier i IBM wspólnie ogłosiły zamiar rozpoczęcia produkcji klimatyzatorów wyposażonych w funkcje łączności bezprzewodowej . Za "inteligencję" tych urządzeń odpowiedzialna będzie aplikacja działające na platformie embedded Java, umożliwiająca nie tylko zdalną regulację temperatury w pomieszczeniach, lecz również przesyłanie raportów i komunikatów o awariach.

Aby zapewnić użytkownikom "e-klimatyzatorów" ochronę przed niepowołanym dostępem, wszelkie polecenia do tych maszyn będą przesyłane przez nowo otwarty serwis internetowy Myappliance.com. Ten sam serwis przesyłać będzie użytkownikom informacje o stanie ich urządzeń wykorzystując do tego celu pocztę elektroniczną lub protokół WAP, a w przypadku awarii powiadomi on najbliższy punkt serwisowy faksem lub przez Internet. Planowane jest także umożliwienie korzystania z Myappliance.com użytkownikom innych urządzeń, takich jak palmtopy.
Usługa pozwoli internautom na chłodzenie mieszkań jeszcze w pracy przed wyjściem do domu i zaoszczędzenie w ten sposób energii. Program pilotażowy ruszy najpierw w Wielkiej Brytanii, Grecji i we Włoszech.
Jeśli test się powiedzie, internauci będą mogli z praktycznie każdego miejsca po wejściu na witrynę myappliance.com konfigurować domowe klimatyzatory firmy Carrier. Natomiast dealerzy, monterzy i inżynierowie mogliby naprawiać ewentualne usterki bez konieczności zjawiania się w domu klienta.