Przygotowania do Chillventa 2012 idą pełną parą. Już dzisiaj widać, że Międzynarodowe Targi Chłodnictwa, Klimatyzacji, Wentylacji i Pomp Ciepła trzeciej edycji, po raz kolejny potwierdzą swoje znaczenie w światowej branży HVACR.

Chillventa 2012: Wszystko gotowe do wielkiego pokazu
Chillventa 2012 in NürnbergNa około 6 miesięcy przed rozpoczęciem imprezy, niemal całość powierzchni wystawienniczej, dostępnej w poprzedniej edycji Chillventa (2010), została już zarezerwowana. Powierzchnia wystawiennicza tegorocznej edycji przekroczy przestrzeń zajmowaną w 2010 roku.
Po raz pierwszy w tym roku, dłuższy jest czas trwania Chillventa. W odpowiedzi na sugestie wystawców, wystawa otwiera swoje podwoje dla specjalistów z branży z całego świata we wtorek 9 października, a zamyka je w czwartek 11 października 2012 roku.
Podobnie, jak w poprzednich edycjach, wspierający wystawę program konferencji i seminariów rozpocznie się dzień przed otwarciem targów, w poniedziałek 8 października.

Wysoki poziom rezerwacji i pozytywne odczucia wystawców wskazują, że Chillventa jest niezwykle ważnym miejscem dla międzynarodowej branży HVACR. Do tej pory zarejestrowało się 704. wystawców, z czego 62% pochodzi z zagranicy.

Aktualne trendy: efektywność energetyczna i ochrona środowiska
Wystawcy podczas Chillventa 2012 zaprezentuja swoją ofertę w segmencie chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła, przedstawiając szerokie spektrum całej różnorodności tej branży. W sektorze tym dominują obecnie dwa trendy: efektywność energetyczna i ochrona środowiska, czego powodem są rosnące standardy w wykonywaniu urządzeń i komponentów, które mają działać jeszcze efektywniej i bardziej ekonomicznie. Do tego przemysł ten zaangażowany jest w produkcję i promowanie produktów przyjaznych dla środowiska i klimatu. Wystawcy przedstawią elementy, systemy i technologie, które zgodne są z najwyższymi standardami i wnoszą istotny wkład w realizację krajowych i międzynarodowych celów ochrony klimatu.

Pompy ciepła: Prezentacja w hali 7
Pompy ciepła ponownie odegrają szczególną rolę podczas Chillventa. "Międzynarodowy rynek pomp ciepła rośnie, a postęp techniczny w tym segmencie sprawia, że pompy ciepła stają się wygodną i ekonomiczną alternatywą dla innych urządzeń wytwarzających ciepło. Właśnie z powodu swojej przewagi kosztowej, a także z punktu widzenia ochrony środowiska, pompy ciepła odgrywają pionierską rolę" - mówi dr inż. Rainer M. Jakobs, koordynator programu technicznego Chillventa. W hali nr 7 wystawy prezentowana będzie skoncentrowana informacja pochodząca od firmy, które oferują pompy ciepła, ze szczególnym uwzględnieniem zastosowań w handlu i przemyśle.

Cleanroom Village podczas Chillventa 2012 zilustruje temat technologii pomieszczeń czystych w całej jego różnorodności. To międzynarodowe forum targowe zlokalizowane w hali nr 1 da projektantom i operatorom czystych i ultraczystych pomieszczeń zwarty przegląd najnowszych trendów w tym wyrafinowanym segmencie. Liczba pomieszczeń czystych w wielu gałęziach przemysłu high-tech rozwija się nieustannie, a ponadto wymagania w zakresie jakości powietrza w przemysłowych procesach produkcyjnych są coraz bardziej wymagające. W połączeniu z tymi zmianami, nowe wyzwania dla technologii czystych pomieszczeń, powodują przyspieszony cykl innowacyjnych rozwiązań.

Forum nowych technologii Chillventa 2012
Chillventa oferuje gościom konkretne informacje z pierwszej ręki, w zakresie chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i technologii pomp ciepła. Wiele eksperckich prezentacji jest źródłem skoncentrowanej informacji w oparciu o doświadczenia poparte praktyką.

Chillventa Congressing - wydarzenie wysokiej klasy
Zaplanowany w poniedziałek 8 października 2012 r., Kongres Chillventa oferuje profesjonalną informację pochodzącą od ekspertów we wszystkich segmentach chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła. Wraz z renomowanymi prelegentami z ASERCOM, EPEE i EHPA, Organizator targów Chillventa 2012 oferuje znakomity pakiet wiedzy na temat aktualnych norm i certyfikatów, inteligentnych rozwiązań oraz dyrektywy w sprawie ekoprojektu. Podczas Chillventa Congressing będzie się dyskutowało na temat znaczenia systemów chłodniczych i pomp ciepła w sieciach inteligentnych, innowacyjnych rozwiązań w celu ochrony klimatu i racjonalnego wykorzystania energii. Zaprezentowane zostaną wyniki projektów badawczych realizowanych w IEA Heat Pump Programme oraz temat integracji systemów chłodniczych i pomp ciepła w inteligentne sieci.

Wszyscy wystawcy i ich aktualny informacje o produkcie można uzyskać pod adresem: www.ask-chillventa.de

Źródło: NürnbergMesse