Jak podaje organizator targów Chillventa 2012 - NürnbergMesse Group - zarezerwowano już 90 procent powierzchni wystawowej, w porównaniu do poprzedniej powierzchni wystawy, z roku 2010. W Chillventa 2012 weźmie udział więcej firm spoza Niemiec, niż dotychczas. Pompy ciepła zaprezentowane zostaną w osobnym pawilonie.

Chillventa 2012: Przygotowania w toku
Chillventa 2012
Trzecia edycja Chillventa 2012 wydaje się dążyć do kolejnego sukcesu. "Dobre nastroje w branży i pozytywne reakcje wystawców o poprzednich edycjach Chillventa sprawiają, że ​​jesteśmy przekonani o możliwości powtórzenia oszałamiającego sukcesu z roku 2010. Wręcz nie możemy doczekać się Chillventa 2012 " - mówi Gabriele Hannwacker, Dyrektor Wystawy. Ponad 550 wystawców, w tym prawie 60% z zagranicy (318), potwierdziło swój udział w targach Chillventa 2012, co oznacza bardzo wysoki poziom aplikacji i wynosi obecnie ponad 60% wniosków, porównaniu z poprzednią edycją.

Główny nurt Chillventa 2012
Rozwój przemysłu ma coraz większe znaczenie dla środowiska i ochrony klimatu, zwłaszcza w odniesieniu do krajowych i międzynarodowych regulacji prawnych dążących do zmniejszenia emisji CO2 i gazów cieplarnianych. Innym czynnikiem jest zwiększenie popytu na sprzęt o wysokiej wydajności energetycznej i jednocześnie o wysokiej wydajności. Stąd systemy i komponenty muszą spełniać coraz wyższe i bardziej rygorystyczne standardy w zakresie ochrony zasobów i zmniejszenia zużycie energii, skutecznie przyczyniając się do ochrony klimatu. Podczas Chillventa 2012 wystawcy zaprezentują szeroką gamę produktów i rozwiązań systemowych, spełniających nowe normy i wyznaczających nowe standardy.

Pompy ciepła - kompaktowa ekspozycja w pawilonie 7
Pompy ciepła jako technologia przyszłości zyskuje coraz większą akceptację na rynkach coraz większej liczby krajów. "Pompa ciepła wciąż zyskuje na znaczeniu i będzie odgrywać jeszcze większą rolę w przyszłości. Zakres produktów i usług dla pomp ciepła przedstawiony zostanie w skoncentrowanej formie, w hali numer 7. Przestrzeń ta, uzupełniająca wystawą chłodnictwa i klimatyzacji, będzie idealną platformą dla konstruktywnych spotkań wystawców i zwiedzających" - mówi Dyrektor Hannwacker.

Cleanroom Village
Wioskę Pomieszczeń Czystych zaprojektowano jako forum dla specjalistów w dziedzinie czystych przestrzeni. W specjalistycznym salonie Cleanroom Village zaprezentowane zostaną technologie w zakresie planowania, budowy i eksploatacji pomieszczeń czystych, charakteryzujących się rygorystycznymi wymogami technicznymi. Salon ten uzupełnia tematykę Chillventa, zwiększając atrakcyjność targów zarówno dla wystawców jak i zwiedzających.

Chillventa Congressing
Chillventa Congressing rozpocznie się dzień przed Chillventa, 8 października 2012 r. Kongres oferuje szerokie i wyspecjalizowane informacje, obejmujące wszystkie sektory chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła. Profesjonaliści z punktu widzenia badań laboratoryjnych, jak i praktycznych zastosowań, przedstawią aktualny stan badań i rozwoju oraz pokażą rozwiązania przyszłościowe. Międzynarodowi prelegenci dostarczą specjalistycznej wiedzy na temat globalnych, europejskich i krajowych legislacji. Przedstawiciele stowarzyszeń takich jak ASERCOM, EPEE i EHPA dostarczą wyczerpujących informacji na temat aktualnych norm i certyfikatów i podzielą się swoją wiedzą w zakresie efektywności energetycznej. Poruszone zostaną także tematy budynków zero-energetycznych, inteligentnych miast i znaczenia systemów chłodniczych oraz pomp ciepła w tzw. sieciach inteligentnych.

Chillventa 2010 - synonim sukcesu
Chillventa 2010 wzbudziła duże zainteresowanie wśród ekspertów branży HVAC&R: 29.312 odwiedzających przybyło z całego świata, nie chcąc pozbawiać się przyjemności odwiedzeni najbardziej reprezentatywnego forum branżowego. W październiku 2010 Norymberga na kilka dni zamieniła się w prawdziwe epicentrum komunikacji międzynarodowej społeczności HVAC&R. 881 firm z 42. krajów zaprezentowało potencjał różnorodności i innowacji całej branży. Towarzyszący wystawie program konferencji był bardzo intensywny i obejmował cały zakres zagadnień dotyczących chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji oraz sektora pomp ciepła. Wraz ze 130. referatami przedstawionym przez ekspertów, stał się źródłem kompleksowej i obszernej informacji w tej dziedzinie.


Chillventa 2012 - Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Chłodnictwa, Klimatyzacji, Wentylacji i Pomp Cieplnych odbędą się w Norymberdze (Messezentrum) w dniach od 9 do 11 października 2012 r. (wtorek-czwartek).
Chillventa Congressing - specjalistyczny program towarzyszący, rozpocznie się w dniu poprzedzającym targi Chillventa 2012 (poniedziałek, 8 października 2012 r.)

Aktualne informacje o targach, wystawcach i nowościach produktowych można znaleźć na stronie www.chillventa.de lub www.ask-chillventa.de

Źródło: NürnbergMesse