Ponad 800 wystawców i blisko 30.000 zwiedzających w premierowych targów Chillventa 2008.
Euforyczny nastrój w Norymberdze: Chillventa 2008 - the International Trade Fair for Refrigeration, Air Conditioning, Ventilation and Heat Pumps, miały świetną premierę w dniach 15-17 października br.: prawie 30000 zwiedzających z całego świata było zainteresowanych produktami i usługami oferowanymi przez 804 wystawców z 43 krajów. ”Jest to absolutnie wyjątkowy rezultat dla nowopowstałej wystawy i możliwy tylko wtedy, gdy przemysł ściśle identyfikuje się z nową imprezą wystawową” - mówi zachwycona Walter Hufnagel, Członek Zarządu NürnbergMesse.
Wśród wystawców i zwiedzających targi Chillventa przeważa wysoki poziom zadowolenia: "Branża przedstawiła własny obraz w pierwszych targach Chillventa, wyrażony w wielkości i jakości prezentacji wielu stoisk na wystawie" mówi zadowolony Gabriele Hannwacker, dyrektor wystawy Chillventa. "Cel, który przyświecał organizacji i dużej liczbie indywidualnie zaangażowanych osób, został osiągnięty, a mianowicie odbyła się wysokiej jakości wystawa branżowa”.
Przemysłowe pompy ciepła, które zostały pokazane na wystawie w Norymberdze po raz pierwszy, cieszyły się dużym zainteresowaniem. "Razem z naszymi partnerami będziemy intensywnie poświęcać naszą uwagę na ważny temat energii w przyszłości" - mówi Walter Hufnagel.
Bogaty program konferencji uzupełniający wystawę, który rozpoczął się w dniu poprzedzającym targi, był również udany: około 600 uczestników wzięło udział w międzynarodowych sympozjach i forach branżowych.
Różnorodność uzupełniającego wystawę programu sympozjów obejmowała szeroki zakres przemysłu chłodniczego i klimatyzacyjnego: od absorpcji chłodniczych, przez naturalne czynniki chłodnicze, efektywność energetyczną, odzysk ciepła, komercyjne i przemysłowe urządzenia chłodnicze, energooszczędne wentylatory, urządzenia chłodnicze w handlu żywnością, do redukcji emisji CO2 w lodówkach i systemach klimatyzacyjnych do stosowania w pompach ciepła.

Efektywność energetyczna – kluczowym tematem wystawy

Ponad 800 wystawców oraz liczne fora i wydarzenia na Chillventa - międzynarodowej wystawie w Norymberdze - jasno wykazały, że cel znacznej poprawy efektywności energetycznej urządzeń i systemów wentylacyjnych, chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła, wymaganych ze względów ochrony środowiska, może zostać osiągnięty bez trudu w nowoczesnych systemach, bez negatywnego wpływu na właściwe ich funkcjonowanie bądź skuteczność tych systemów.
Taki trend można było zaobserwować we wszystkich segmentach Chillventa: w wentylacjach i klimatyzacjach przeznaczonych dla obiektów biurowych i handlowych, w systemach chłodniczych dla supermarketów i przemysłu oraz w mniejszych systemach klimatyzacji dla pojedynczych domów i mieszkań.
Pompy ciepła - łącznie z urządzeniami do przełączenia w tryb chłodzenia - pozwolą w przyszłości na znaczny wkład w osiągnięcie celów ochrony środowiska określonych w wielu ustawach i rozporządzeniach dotyczących oszczędności energii podczas ogrzewania i klimatyzacji budynków. Łatwe w instalacji i o stosunkowo niskich kosztach utrzymania pompy ciepła, które korzystają z powietrza zewnętrznego jako źródła ciepła, nabrały dużego znaczenia w perspektywach rynkowych.
Następne targi Chillventa odbędą się w Norymberdze w dniach 13-15 października 2010 roku.