Data rozpoczęcia
2008-10-15
Data zakończenia
2008-10-17

15-17.10.2008 Norymberga, Niemcy

Chillventa 2008 - Międzynarodowe Targi Chłodnictwa,
Klimatyzacji i Wentylacji

Informacja z 02.2007 r. od Leszek Piecyk (Guma-Test, Warszawa)


NürnbergMesse w Norymberdze należą do największych, niemieckich
organizatorów międzynarodowych targów branżowych.
"Chillventa" to kolejna, nowa impreza wystawiennicza,
przygotowywana z dużym rozmachem i znacznym wyprzedzeniem.
Specjalny nacisk kieruje się na promowanie nowoczesnych pomp cieplnych.
Na 1,5 roku przed otwarciem targów zarezerwowano już
ponad 11.000 m2 powierzchni.

Od kilku lat obserwuję z zainteresowaniem działalność organizatorów Targów Norymberskich. Nowoczesne obiekty targowe zlokalizowane na peryferiach miasta, z doskonałym połączeniem komunikacyjnym (10 minut metrem z centrum miasta) są miejscem doskonale znanym w świecie z wielu wyspecjalizowanych i znakomicie zorganizowanych imprez branżowych (np. Targi BioFach, Powtech, Toy). Targi BioFach mają już swoje filie w Ameryce Północnej, Południowej, Japonii i Chinach, gdzie organizują równie znane wystawy. Stale obserwuje się wzrost ilości wystawców oraz gości targowych z Polski.
W ostatnich latach zainwestowano w Norymberdze ponad 400 mln euro. Nowoczesny kompleks stanowią wielofunkcyjne hale (o powierzchni ca 160.000m2) oraz 3 centra kongresowe, z największym obiektem w południowych Niemczech jakim jest CCN Frankenhalle. Kolejna nowa hala 4a oddana została do użytku na początku 2007 roku.
Norymberga należy obecnie do 15 największych miejsc targowych w świecie!

Targi Chillventa 2008 (15÷17.10.2008) w Norymberdze
to nowa propozycja NürnbergMesse. Pod koniec stycznia 2007 roku odbyła się w Warszawie pierwsza konferencja prasowa organizatorów, w której uczestniczyli:
p. Werner Rolles - koordynator Rady Targów Chillventa
p. Gabriele Hannwacker - kierownik Projektu Chillventa
p. Petra Wolf - kierownik ds. komunikacji NürnbergMesse
p. Anna Talarek - MERITUM S.C. - przedstawicielstwo NürnbergMesse w Warszawie.
Zaprezentowano perspektywy rozwoju rynku światowego urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych oraz zamiary organizatorów targów. Wykorzystano okazję do przedstawienia rekordowych wyników finansowych NürnbergMesse w 2006 roku, z obrotami na poziomie 125 mln euro.
W październiku 2006 roku ruszyła kampania promocyjna Targów Chillventa. Jej rezultatem jest już ponad 100 potwierdzonych zgłoszeń pochodzących od największych, niemieckich producentów instalacji klimatyzacji, chłodnictwa i wentylacji, oraz 11.000 m2 zarezerwowanej powierzchni. Wicepremier Bawarii i minister spraw wewnętrznych - dr Günter Beckstein, wyraźnie zainteresowany projektem, zapowiedział wsparcie idei targów i wyraził gotowość przejęcia patronatu nad Targami Chillventa.
Pomysł nowej imprezy targowej był inicjatywą niemieckich przedsiębiorstw i organizacji, którzy nie aprobując polityki targowej organizatora targów IKK, zdecydowali się utworzyć w lipcu 2006 roku "Krąg Wystawców Chillventa Nürnberg". Targi Norymberskie należące do grupy najbardziej dynamicznie rozwijających się niemieckich centrów targowych zadeklarowały szeroką pomoc i zainwestowanie znaczących środków na zrealizowanie przedsięwzięcia. Duże zaangażowanie Kręgu Wystawców oraz światowa renoma i potencjał finansowy NürnbergMesse są gwarancją wykreowania atrakcyjnej, międzynarodowej imprezy branży chłodniczej i wentylacyjnej.
Patroni targowi i Rada Targów opracowują program ramowy Chillventa 2008. Wśród patronów zapowiadanej imprezy znajdują się znane organizacje, stowarzyszenia i instytuty naukowe:
- BIV-Bundesinnungsverband des Deutschen Kälteanlagenbauerhandwerks, Bonn
- ASERCOM - Association of European Refrigeration Compressor and Controls Manufactureres, Bruksela
- Bundesfachschule Kälte-Klima-Technik, Maintal
- Fachverband Allgemeine Lufttechnik przy VDMA, Frankfurt
- EPEE - European Partnership for Energy and Environment, Bruksela
- EURAMMON, Frankfurt
- FGK-Fachinstitut Gebäude-Klima e.V., Bietigheim-Bissingen
- ILK - Institut für Luft- und Kälte- und Tieftemperaturtechnik
- TWK - Test- und Weterbildunszentrum Wärmwpumpen und Kältetechnik GmbH, Karlsruhe.
Wykorzystanie pomp cieplnych do ogrzewania małych obiektów oraz w budownictwie indywidualnym będzie jednym z ciekawszych, zapowiadanych już teraz, grup tematycznych planowanej imprezy.
Pierwsze ramowe projekty Chillventa 2008 przedstawione zostaną w kwietniu 2007 r.
Wszyscy zainteresowani mogą uzyskać dokładniejsze informacje poprzez bezpośrednie kontakty:
Organizator: NürnbergMesse GmbH: www.nuernbergmesse.de
Informacja dla mediów: www.chillventa.de/press
Przedstawicielstwo w Polsce: MERITUM S.C.
Dostępna jest już strona internetowa www.chillventa.de. Znajduje się tutaj aktualizowana ciągle lista zgłoszeń - www.chilventa.de/exhibitors.