W zależności od przyzwyczajeń użytkowników systemów chłodniczych opartych na czynniku pośrednim oraz zastosowań firma COOL opracowała cztery grupy chillerów. Są to schładzacze model DC SPIRO i QC SPIRO - zbudowane na sprężarkach spiralnych, schładzacze model DC SEMIR - oparte są na sprężarkach półhermetycznych oraz schładzacze model QC VITE - oparte na sprężarkach śrubowych.
Zakres seryjnie produkowanych przez COOL urządzeń to dwadzieścia trzy typy o nominalnej mocy chłodniczej wynoszącej od 126 kW do 814 kW. Wytwornice wody lodowej wykonywane są z kompletną automatyką chłodniczą oraz szafką elektryczną zasilania, sterowania i monitorowania pracy urządzenia.
W opcji dostępna jest również funkcją wysyłania komunikatów do obsługi o ewentualnych stanach awaryjnych urządzenia za pośrednictwem SMS’ów.
Tegoroczna zima pokazała, że konieczne jest wyposażenie urządzeń chłodniczych w system umożliwiający ich pracę w niskich temperaturach. Szczególnie dotyczy to instalacji technologicznych.
Pragnąc sprostać tym wymaganiom P.P.H. COOL przewiduje - jako opcję - pracę chillerów przy temperaturze otoczenia -18°C oraz montaż grzałek przeciwzamrożeniowych roztworu glikolu. Nie mniej ważnym zagadnieniem jest uzyskanie możliwie najniższych kosztów eksploatacji instalacji. Odpowiedzią na to jest zastosowanie w produkowanych przez P.P.H. COOL schładzaczach cieczy regulacji wydajności sprężarek oraz w opcji zamontowanie systemu odzysku ciepła skraplania a także elektronicznej regulacji prędkości obrotowej silników wentylatorów skraplacza.
Do niezaprzeczalnych zalet omawianych ochładzaczy cieczy należą:
• pewność działania urządzeń ze względu na dwa niezależne obiegi chłodnicze,
• ekonomiczna eksploatacja,
• zastosowanie elementów antywibracyjnych,
• łatwy dostęp do wszystkich elementów co wpływa na wygodę serwisu,
• ograniczone i zwarte wymiary,
• przyjazny w obsłudze sterownik.
Urządzenia wykonywane są w wersji kompaktowej - wszystkie elementy na jednej ramie w wytrzymałej i bardzo estetycznej obudowie. W zależności od wymagań użytkownika instalacji chłodniczej producent dostarczyć może również do każdego schładzacza cieczy moduł hydrauliczny wraz z zespołem pompowym.
To co wyróżnia COOL od konkurencji to wykonywanie urządzeń o niemal dowolnych parametrach pracy (moc chłodnicza oraz rodzaj i temperatura czynnika chłodzonego) a także konfiguracji konsultowanej z użytkownikiem systemu. Szczegółowe dane techniczne każdego wyprodukowanego urządzenia dostarczane są w indywidualnej dla każdego egzemplarza dokumentacji techniczno-ruchowej.