Centrum Klima jest wiodącym producentem i dystrybutorem systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Natomiast produkty firmy od lat stanowią wyznacznik najwyższej jakości w branży hvacr. Firma zaspokaja oczekiwania klientów, którzy potrzebują produktów, systemów i usług najwyższej jakości. I to właśnie na jakość firma stawia najwięcej. Działania te to szereg, który nazwać można łańcuchem, rozpoczynając od kontroli dostaw blachy, produkcji w toku, testowania aż po jakość dostarczenia produktu końcowego do klienta.

Certyfikat Klasy Szczelności dla okrągłych kształtek wentylacyjnych.
Produkty Centrum Klima uzyskały certyfikat instytutu KIWA SWEDCERT w Karlskronie na podwyższoną klasę szczelności. Atest klasy szczelności otrzymało pełne portfolio stalowych kanałów i kształtek okrągłych produkcji Centrum Klima. To kolejny certyfikat - obok zaświadczenia wydanego przez Instytut Techniki Budowlanej oraz systemu ISO 9001:2008 - potwierdzający wysoką jakość produktów spółki.Aby móc zagwarantować podwyższoną klasę szczelności kształtek i kanałów wentylacyjnych, niezbędne są cykliczne testy wybranych losowo produktów z partii produkcyjnych. Do takich testów można używać m.in. z kompleksowego systemu do pomiaru pozytywnego i negatywnego ciśnienia PAN331, który umożliwia precyzyjne określenie klasy szczelności badanego układu. W przypadku wykrycia nieszczelności w testowanych produktach badaniu podlega cała partia danego produktu i w zależności od efektu kontroli jest korygowana na linii produkcyjnej lub wycofywana ze sprzedaży.
Nowoczesny park maszynowy i wysokiej jakości materiały z których produkowane są okrągłe elementy wentylacyjne takie jak: kolana, redukcje, trójniki, sztucery, nyple, mufy i wiele innych są gwarancją najwyższej jakości wykonania. W kolanach tłoczonych wyżej opisywaną szczelność uzyskuje się głównie poprzez łączenie „połówek kolana” zgrzewem liniowym. W przypadku kolan z uszczelką uszczelka mocowana jest poprzez zaciśniecie na niej wywiniętych krawędzi kształtki. Bardzo istotnym warunkiem jest również wykonywanie wszystkich procesów produkcyjnych na specjalnych w pełni zautomatyzowanych maszynach do produkcji kształtek wentylacyjnych co gwarantuje nam pełną powtarzalność i dokładność procesu produkcyjnego.Na polskim rynku można spotkać produkty które w znacznym stopniu odbiegają jakością od norm i standardów przyjętych w UE. Często wykonane są z nieodpowiedniej jakości blachy: zbyt cienkiej lub ze zbyt małą powłoką ocynku (często poniżej 150 g/m2). Używanie ocynku w klasie Z200-275 jest niezbędne. Sam proces produkcji niektórych produktów można uznać za delikatnie to ujmując „mało profesjonalny”. Łączenie połówek kolana tłoczonego poprzez przetłocznie punktowe na zimno (zdjęcie) bez dodatkowego uszczelnienia specjalną masą uszczelniającą to jedne z wielu grzechów popełnianych przez producentów kanałów i kształtek wentylacyjnych.

Klienci Centrum Klima z zagranicy jak również klienci krajowi przekonali się że nie zawsze najniższa cena jest elementem najważniejszym. Współpraca ze sprawdzonym producentem i dystrybutorem systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, wysoka jakość wykonywanych produktów potwierdzona odpowiednimi certyfikatami, dostępność typowych rozmiarów bezpośrednio z półek magazynowych jak również jakość obsługi, zapewniają naszym klientom komfort i bezpieczeństwo.


Wojciech Dworakowski
z-ca dyrektora ds. marketingu
Centrum Klima S.A.


Komentarze

  • Klasa szczelności.

    Szanowni Państwo, ciekawe jaką klasę szczelnościa mają Państwa rury spiro które są wykonywane z blachy 0, 4 mm i się gną na wszystkie strony.