Z końcem grudnia firma Armacell Poland wraz zakładem produkcyjnym w Środzie Śląskiej otrzymała międzynarodowy certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży izolacji technicznych ze spienionego polietylenu i kauczuku oraz sprzedaży systemów izolacji technicznej i pianki technicznej. W ten sposób potwierdzona została jakość procesów w firmie oraz jej orientacja na klienta.

Certyfikat ISO:9001 dla firmy Armacell
Certyfikat ISO 90012008 dla firmy Armacell, fot. ArmacellPrzeprowadzony przez audytorów z firmy Bureau Veritas Certification proces certyfikacji, zakończył się pozytywną oceną działania systemu zarządzania jakością obowiązującego w firmie Armacell.
Wymagania dotyczące certyfikatu jakości ISO:9001 są szczegółowo określone przez odpowiednią normę i uwzględniają osiem zasad jakości: zorientowanie na klienta, przywództwo, zaangażowanie pracowników, podejście procesowe, systemowe podejście do zarządzania, ciągłe doskonalenie realizowanych procesów, rzeczowe podejście do podejmowania decyzji oraz wzajemne korzyści w stosunkach z dostawcami. W związku z powyższym, w trakcie procesu certyfikacji, ocenie podlegały m.in. nadzór nad dokumentacją i zapisami, zaangażowanie kierownictwa w budowanie systemu zarządzania jakością, usystematyzowane zarządzanie zasobami oraz systematyczne pomiary zarówno wyrobów i procesów, jak i zadowolenia klienta.

„Wprowadzając w naszej firmie normę ISO 9001:2008 mieliśmy przede wszystkim na względzie dobro naszych klientów. Otrzymany przez firmę Armacell certyfikat jest dla nich gwarancją stałej, wysokiej jakości naszych produktów.”
– mówi Robert Barański, Dyrektor Generalny firmy Armacell.


Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później firma o nazwie „Armstrong Kork GmBH” zostaje założona w miejscowości Münster w Niemczech, gdzie od 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu . Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu. W 2000 roku efektem wykupu części „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell” .Obecnie firma specjalizuje się w produkcji elastycznych otulin, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do systemów grzewczych, instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i sanitarnych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell” posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych wewnątrz konstrukcji budynku oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych produkt ów, poparta prawie 150 – letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej , ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych.


Źródło: GutPR