Z końcem grudnia firma Armacell Poland wraz zakładem produkcyjnym w Środzie Śląskiej otrzymała międzynarodowy certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży izolacji technicznych ze spienionego polietylenu i kauczuku oraz sprzedaży systemów izolacji technicznej i pianki technicznej. W ten sposób potwierdzona została jakość procesów w firmie oraz jej orientacja na klienta.

Certyfikat ISO:9001 dla firmy Armacell
Przeprowadzony przez audytorów z firmy Bureau Veritas Certification proces certyfikacji, zakończył się pozytywną oceną działania systemu zarządzania jakością obowiązującego w firmie Armacell.

Wymagania dotyczące certyfikatu jakości ISO:9001 są szczegółowo określone przez odpowiednią normę i uwzględniają osiem zasad jakości: zorientowanie na klienta, przywództwo, zaangażowanie pracowników, podejście procesowe, systemowe podejście do zarządzania, ciągłe doskonalenie realizowanych procesów, rzeczowe podejście do podejmowania decyzji oraz wzajemne korzyści w stosunkach z dostawcami. W związku z powyższym, w trakcie procesu certyfikacji, ocenie podlegały m.in. nadzór nad dokumentacją i zapisami, zaangażowanie kierownictwa w budowanie systemu zarządzania jakością, usystematyzowane zarządzanie zasobami oraz systematyczne pomiary zarówno wyrobów i procesów, jak i zadowolenia klienta.

„Wprowadzając w naszej firmie normę ISO 9001:2008 mieliśmy przede wszystkim na względzie dobro naszych klientów. Otrzymany przez firmę Armacell certyfikat jest dla nich gwarancją stałej, wysokiej jakości naszych produktów.” – mówi Robert Barański, Dyrektor Generalny firmy Armacell.

www.armacell.com

Źródło: ''