Cerasmart Modul Solar to przykład urządzenia, które łączy dotychczasowe zalety techniki kondensacyjnej z nowoczesną technologią solarną. Dzięki temu kocioł zapewnia duże oszczędności gazu i jednocześnie wysoki komfort ciepła. Produkt pojawił się na rynku w sierpniu.

Myślący proekologicznie właściciele domów, którzy nie chcą rezygnować z wykorzystania energii słonecznej, mają teraz możliwość przejścia na komfortowe i kompaktowe rozwiązania systemowe. Junkers powiększył rodzinę kotłów kondensacyjnych linii Cerasmart Modul o urządzenie Cerasmart Modul Solar, które korzysta także z energii słonecznej, aby zwiększyć komfort dostawy ciepła i ciepłej wody użytkowej. Nowa wersja kotła obejmuje wszystko, czego potrzebuje komfortowe i wydajne urządzenie grzewcze. W uzupełnieniu do standardowej wersji gazowej wykorzystującej technikę kondensacyjną, Cerasmart Modul Solar posiada wbudowane komponenty solarne, regulację oraz biwalentny solarny zasobnik ciepłej wody, które umożliwiają podgrzewanie wody energią dostarczaną przez kolektory słoneczne umieszczone na dachu.

Technika ładowania warstwowego zastosowana w kotle Cerasmart Modul umożliwia ograniczenie objętości wody gotowej do użycia oraz wykorzystanie większej części zasobnika w celu jeszcze lepszego wykorzystania energii słonecznej. Ponad 50 % zapotrzebowania energetycznego na ciepłą wodę można dzięki temu pokryć energią słoneczną. Moc grzewcza kotła wynosi 16 kilowatów i wystarcza do komfortowego ogrzania i dostarczenia ciepłej wody dla domu jednorodzinnego. Zasobnik wody o pojemności 170 litrów gwarantuje dostęp do ciepłej wody nawet w przypadku zwiększonego zapotrzebowania.


Cerasmart Modul Solar to przykład urządzenia, które łączy dotychczasowe zalety techniki kondensacyjnej z nowoczesną technologią solarną - “Fot.: Junkers”

Dzięki nowemu wzornictwu, urządzenia serii Cerasmart Modul można instalować nawet w części mieszkalnej. Mimo wbudowanego zasobnika wody, kocioł Cerasmart Modul Solar nie zajmuje wiele miejsca. Urządzenie o szerokości i głębokości 60 cm oraz wysokości 184 cm można zainstalować nawet w niewielkiej wnęce. Kompletny system waży zaledwie 140 kg. Aby ułatwić instalatorom transport urządzenia, Junkers dostarcza system w dwóch częściach. Dopiero na miejscu urządzenia są łączone w całość. Moduł solarny dysponuje pełnym wyposażeniem: od regulatora solarnego, poprzez solarne naczynie wzbiorcze o pojemności 18 litrów, pompę solarną, instalację przepłukująco-napełniającą, zawór bezpieczeństwa, manometr, urządzenie odcinające, aż do wskaźnika i ogranicznika przepływu oraz separatora powietrza.

Pakiety Cerasmart Modul Solar marki Junkers oferują użytkownikom wszystko z jednej ręki, ponieważ zawierają pełen komplet elementów potrzebnych do instalacji gazowego kotła kondensacyjnego z modułem solarnym: Cerasmart Modul Solar, kolektory słoneczne, zestaw montażowo-instalacyjny, płyn-nośnik ciepła oraz podwójną wężownicę solarną wraz z osprzętem.


Cerasmart Modul Solar zapewnia duże oszczędności gazu i jednocześnie wysoki komfort ciepła - “Fot.: Junkers”

Sugerowana cena detaliczna brutto (sierpień 2007) - Cerasmart Modul Solar – 19 154 zł.

Dział Techniki Grzewczej firmy Bosch konstruuje, produkuje i dystrybuuje wysokiej jakości urządzenia grzewcze takie jak przepływowe gazowe podgrzewacze wody, wiszące i stojące kotły c.o., kotły kondensacyjne, pompy ciepła, zestawy solarne oraz całą gamę wyposażenia do wymienionych urządzeń. Obecnie Dział Techniki Grzewczej Bosch skupia 14 silnych marek o długoletniej tradycji, które są reprezentowane w 185 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne zlokalizowane są w 5 państwach Europy oraz w Chinach.

W Polsce Junkers jako dział branżowy firmy Robert Bosch Sp. z o.o. jest obecny od 1992 roku. Oferta handlowa Junkersa na polskim rynku składa się z kilku podstawowych grup produktów: gazowych podgrzewaczy przepływowych, gazowych kotłów grzewczych: konwencjonalnych oraz kondensacyjnych; z zamkniętą i otwartą komorą spalania, jedno- i dwufunkcyjnych; gazowych kotłów stojących oraz zasobników c.w.u. do współpracy z kotłami grzewczymi oraz kotły na paliwa stałe. Wszystkie gazowe urządzenia marki Junkers objęte są 3-letnim okresem gwarancji.

Więcej informacji: www.junkers.pl