12 marca w Poznaniu uroczyście otwarto Centrum Nowych Technologii firmy Daikin z profesjonalną salą szkoleniową i pomieszczeniem pokazowym z urządzeniami klimatyzacyjnymi podłączonymi do mediów, gotowymi do użycia i prezentacji.


Firma Daikin istnieje na rynku polskim od ponad 15 lat, w tym od roku 2001 jako spółka Daikin Airconditioning Poland z siedzibą główną w Warszawie, Centrum Logistycznym i Techniczno–Szkoleniowym w Poznaniu oraz biurami regionalnymi w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach i przedstawicielstawami w Krakowie i Szczecinie.
Długoletnie doświadczenie Daikin na krajowym rynku, w tym i z zakresu szkoleń technicznych dla projektantów, wykonawców i sewisantów, zaowocowało otwarciem 12 marca tego roku Centrum Nowych Technologii w Poznaniu. Na powierzchni ponad 200 m² CNT znajduje się profesjonalna sala szkoleniowa wyposażona w nowoczeny system audiowizualny oraz showroom z urządzeniami demonstracyjnymi, podłączonymi do mediów i gotowymi do użycia i prezentacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu można przekonać się jak w praktyce działają urządzenia produkowane przez Daikin.

Fot. 1 Louis Ternier - Manager Daikin Europe Service Dept.
symbolicznie przecina wstęgę otwierając CNT


Fot. 2 Wystąpienie Pana Andrzeja Lorycha
(Chairman Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.)

W uroczystości otwarcia Centrum Nowych Technologii uczestniczyło ponad 40 gości z Polski oraz przedstawiciel Daikin Europe z Belgii Pan Louis Ternier - Manager Daikin Europe Service Dept.

Fot. 3 W uroczystości otwarcia Centrum
uczestniczyło ponad 40 gości


Fot. 4 Pan Wojciech Lisek - Dyrektor CNT
prezentuje gościom kurtynę powietrza na czynnik R410A

Centrum Nowych Technologii pozwala nie tylko na zaprezentowanie produktów, ale przede wszystkim umożliwia poszerzenie cieszącej się ogromnym zainteresowaniem oferty szkoleń z zakresu obsługi i serwisowania.
Daikin szkoli w zakresie doboru, montażu i serwisu około 300 firm instalatorskich rocznie. W roku 2006 w 52 szkoleniach serwisowych i projektowych wzięły udział 562 osoby (dla porównaniu w roku 2005 ponad 300). W roku 2007 firma planuje przeszkolić około 750 osób w czasie 75 zaplanowanych szkoleń technicznych. W tym roku wprowadzone zostaną też nowe rodzaje szkoleń z zakresu doboru i nadzoru montażowego sytemów VRV (dla kierowników) oraz systemów VRV-WII.

Fot. 5 Pełna wersja systemu grzewczego Altherma w CNT
– od 11.2006 nowość w ofercie firmy DAIKIN

Zobacz też: >>fotogalerię z otwarcia CNT w Poznaniu 12.03.2007
Firma Daikin to ponad 80-letnie doświadczenie w produkcji systemów klimatyzacyjnych przeznaczonych dla przemysłu, działalności komercyjnej i strefy prywatnej – wyrafinowanych pod względem technicznym i spełniających najwyższe kryteria jakościowe.
Centrala Daikin Europe znajduje się w Ostend w Belgii. Centrala obsługuje całą Europę, Afrykę i Bliski Wschód z obrotami w wysokości 1,35 mld Euro. Daikin Europe została założona w roku 1972 i jest firmą podległą japońskiej Daikin Industres.
W profilu działalności DAIKIN Industries Ltd. dominuje klimatyzacja (80,1%). Daikin postrzegany jest jako lider rynku w zakresie systemów bezpośredniego odparowania. Poprzez fuzję z O.Y.L. Industries znacznie poszerza gamę produktów oraz sieć dystrybucyjną na świecie. W Europie Daikin zajmuje silną pozycję w zakresie klimatyzacji opartej na bezpośrednim odparowaniu, szczególnie w segmencie urządzeń najwyższej jakości. Natomiast OYL przoduje w produktach, technologii i inżynierii dla segmentu biznesowego oraz tańszych produktach branży ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.
Daikin w Polsce (DAPO) to obecanie 7 biur regionalnych (Warszawa, Poznań, Katowice, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Szczecin) i ponad 100 firm dealerskich, co stanowi największą sieć dystrybucyjną w branży.
Firma posiada swoje filie w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Francji, Belgii, Grecji, Portugalii, Polsce, Środkowej Europie, Południowej Afryce, oraz sieć niezależnych dystrybutorów w całej Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie oraz biura w Moskwie i Dubaju.
Foto: Redakcja wentylacja.com.pl