Centrum Klima zbiera żniwo dobrej kondycji branży budowlanej w ostatnich miesiącach.


Gazela Biznesu z podwarszawskiego Piastowa, dystrybutor części do instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, w pierwszym półroczu zarobił netto 4,4 mln zł, przy przychodach ponad 38 mln zł (w pierwszym półroczu 2007 r. o ponad 2,5 mln zł mniej). Około 78% przychodów firmy pochodzi z dystrybucji towarów innych producentów, głównie z Europy i Azji - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Popyt na urządzenia klimatyzacyjne i wentylacyjne jest związany z sytuacją w budownictwie. Coraz częściej powstają obiekty o wysokim standardzie, gdzie instalacja klimatyzacyjna jest standardem.

— Odbiorcy chętnie inwestują w nowoczesne, energooszczędne urządzenia. Dlatego obserwujemy duże zainteresowanie naszą ofertą, co pozwala optymistycznie patrzeć na kolejne kwartały
— mówi Marek Perendyk, prezes Centrum Klima.
Według przedstawicieli firmy decydujący wpływ na jej wyniki miały przede wszystkim duża dynamika wzrostu krajowej gospodarki, wprowadzenie nowych produktów do oferty, większy import materiałów i urządzeń z Azji, unowocześnienie i rozbudowa parku maszynowego oraz intensywna sprzedaż eksportowa.

— Jesteśmy w trakcie budowy drugiej hali produkcyjnej, wiaty magazynowej i rozbudowy parku maszynowego w Piastowie. Prace planujemy zakończyć w IV kwartale 2008 r. Przygotowujemy się też do budowy nowego zakładu w Wieruchowie —
mówi prezes Marek Perendyk.
Dzięki tym inwestycjom pod koniec 2008 r. moce firmy mają wzrosnąć o 50%. Od maja Centrum Klima notowana jest na rynku New Connect, a jej strategia zakłada wejście na główny parkiet w przyszłym roku.