Firma Centrum Klima, lider rynku wentylacji i klimatyzacji w Polsce, członek międzynarodowej grupy Lindab zastąpi dział wentylacji Lindab Polska, w roli wyłącznego dystrybutora produktów wentylacyjnych Grupy Lindab na rynku polskim.

Centrum Klima zastąpi Lindab Polska w zakresie wentylacji
Kontynuując swój dynamiczny wzrost Centrum Klima SA z dniem 28.06.2012 r. stanie się wyłącznym reprezentantem Lindab na rynku wentylacji i klimatyzacji w Polsce. Lindab AB kontynuując strategię integracji Centrum Klima w swoich strukturach grupy, zadecydował, że Centrum Klima stanie się jedynym zależnym podmiotem reprezentującym jego interesy na rynku Polskim w obszarze wentylacji, tym samym podjęta została decyzja o zakończeniu działalności w zakresie tego pionu produktowego dotychczasowego przedstawiciela - spółki Lindab Polska.

- Taka zmiana wydaje się naturalnym krokiem, który zapewni ujednolicenie i podwyższenie standardów obsługi klientów Centrum Klima i Grupy Lindab na rynku Polskim – mówi Marek Perendyk, Prezes Zarządu Centrum Klima SA – Krok ten zabezpieczy także grupę przed zjawiskiem konkurencji wewnętrznej. W tej chwili podjęliśmy także decyzję o zatrudnieniu 2 dotychczasowych przedstawicieli handlowych Lindab Polska, ułatwi to dotychczasowym klientom bezproblemowe kontynuowanie współpracy w ramach Grupy.

Centrum Klima SA po tym, jak Grupa Lindab 27.04.2012 r. dokonała akwizycji większościowego pakietu akcji, oferuje swoim klientom pełny asortyment produktów Lindab i Spiro, które rozszerzy dotychczasowe portfolio spółki.

Centrum Klima

Informacje o firmie:
Centrum Klima jest wiodącym na rynku polskim oraz liczącym się w Europie producentem i dystrybutorem systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, członkiem międzynarodowej grupy Lindab. Firma działa na rynku wentylacji i klimatyzacji od 1995 roku, a od 2009 akcje spółki notowane są na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Centrum Klima zatrudnia ponad 200 osób.
Centrum Klima generuje ponad 31% przychodów ze sprzedaży produktów własnych (wzrost o 48,56% wobec 2010 roku), natomiast pozostałą część stanowi dystrybucja towarów innych producentów, głównie z Europy oraz Azji. Dynamiczny rozwój oferty produktowej i ekspansja na rynkach zagranicznych to jedno z głównych założeń strategicznych Centrum Klima. Eksport gwarantuje spółce ciągłość zamówień o marżach nawet czterokrotnie wyższych niż w przypadku kontraktów na rodzimym rynku, co ma przełożenie na stabilność produkcji. Obecnie spółka prowadzi działania handlowe dla ponad 3000 klientów w 40 państwach, m.in. z Belgii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Izraela, Mołdawii, Macedonii i Ukrainy. W 2011 roku eksport stanowił 34,45% przychodów (wzrost o 37,92% wobec 2010 roku), a długoterminowa strategia zakłada wzrost do poziomu 45%.
Produkty oferowane przez spółkę dostarczane są generalnym wykonawcom, firmom instalacyjno-montażowym, deweloperom oraz podmiotom działającym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej. W latach 2007-2011 Centrum Klima zrealizowała projekty na rzecz prestiżowych odbiorców oraz w znanych lokalizacjach, do których należą instytucje i obiekty użyteczności publicznej, centrale banków, duże centra handlowe, w tym m.in.:
• siedziba PAN, Pałac Prezydencki, Stacja Metra Kabaty
• Stadion Narodowy, PGE Baltic Arena
• Bank PKO BP, Nordea, Deutsche Bank, Alior Bank,
• Centrum handlowe Złote Tarasy, Tesco, Carrefour
• Toyota Motor Poland, Vistula, Procter&Gamble, Cinema City Warszawa, LG Electronics, Volkswagen.
Centrum Klima posiada nowoczesny park maszynowy, w którego skład wchodzą maszyny czołowych producentów, takich jak: Spiro Int. (Szwajcaria), Azimuth Machinery (Kanada), Tormec (Szwajcaria), Drossbach (Niemcy), Cidan (Dania), Omera (Włochy). Firma dysponuje szerokim zapleczem produkcyjno-handlowym. Magazyn, hala produkcyjna oraz budynek biurowy zlokalizowane są w Wieruchowie. W Warszawie natomiast mieści się punkt sprzedaży i obsługi klienta wraz z dodatkowym magazynem. W latach 2008-2011 Centrum Klima zrealizowała inwestycje o wartości ponad 40 mln zł, w tym na park maszynowy 16 mln zł. Plan inwestycyjny na lata 2012-2013 wynosi 45 mln zł, z czego niemal 50% przeznaczone zostanie na nowe – zaawansowane technologicznie – maszyny. Centrum Klima oferuje swoim kontrahentom produkty najwyższej jakości, które spełniają najsurowsze normy m.in. Unii Europejskiej. Ponadto, spółka wdrożyła system zarządzana jakością ISO 9001:2008. Dzięki niezwykłej dbałości o produkty, Centrum Klima była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach za innowacyjność i jakość. Spółka otrzymała m.in. tytuły: Perły Polskiej Gospodarki, Jakość Roku oraz Lider Innowacji.
www.centrumklima.pl
Źródło: Centrum Klima S.A.