Centrum Klima - wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych - w ramach inicjatywy wspierania edukacji, przeprowadziła kolejne z serii szkolenie dla studentów Politechniki Warszawskiej. Nie był to pierwszy wspólny projekt spółki i uczelni. Firma od 2008 roku współpracuje m.in. z Instytutem Ogrzewnictwa i Wentylacji Politechniki - dostarcza elementy klimatyzacyjno-wentylacyjne do wykorzystania podczas badań naukowych.

Centrum Klima wspiera edukację polskich studentów
Szkolenie dla studentów Politechniki Warszawskiej dotyczyło działania central wentylacyjnych, a także praktycznych aspektów projektowania i montowania instalacji. Szkolenie poprowadził pracownik Centrum Klima, Wojciech Głaz, który jest kierownikiem produktu Centrale Wentylacyjne.

Po udanym szkoleniu zarówno władze największej i najstarszej uczelni technicznej w Polsce, jak i zarząd Centrum Klima wyrażają chęć kontynuowania tej współpracy. W planach jest organizacja wycieczki i kolejnego wykładu, w ramach których studenci będą mogli zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania zaplecza produkcyjnego firmy.

"Chętnie dzielimy się ze studentami naszymi kompetencjami zdobytymi na rynku krajowym i zagranicznym, ponieważ zależy nam, aby na polskim rynku dorastali specjaliści najwyższej klasy. Fakt, że jesteśmy właścicielem najnowocześniejszego parku maszynowego w Europie sprawia, że nasza wiedza technologiczna i know-how są unikatowe w Polsce. Myślę, że studenci doceniają nasze doświadczenie i dlatego tak chętnie uczestniczą w naszych wykładach" - mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Od 2007 roku funkcjonuje "Akademia Centrum Klima", w ramach której firma prowadzi bezpłatne szkolenia z zakresu zagadnień technicznych związanych z branżą klimatyzacyjną i wentylacyjną. Wraz z rozwojem spółki, rośnie liczba produktów w jej ofercie oraz ich zaawansowanie techniczne. Dostrzegając potrzeby obecnych i potencjalnych klientów, firma uruchomiła nowoczesną salę multimedialną, w której odbywają się wykłady.

W Centrum Klima zatrudnione są ok. 154 osoby. Personel biurowy stanowi 32% kadry, natomiast pozostała część, 68% - to pracownicy działu produkcji i magazynu. W związku z dynamicznym rozwojem firmy stale poszukiwani są pracownicy na stanowisko specjalisty techniczno-handlowego.
Spółka konsekwentnie zmierza do zwiększenia działalności eksportowej, która pozwala jej na poszerzanie wiedzy i międzynarodowego doświadczenia w branży. Obecnie oferta Centrum Klima w około 70% trafia do dużych międzynarodowych podmiotów. Spółka dostarcza swoje produkty kontrahentom z ponad 20 państw, w tym m.in.: Belgii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Izraela, Mołdawii, Macedonii i Ukrainy oraz do nowo zdobytych klientów z Norwegii, Słowenii oraz Portugalii.
Ponadto, Centrum Klima regularnie uczestniczy w targach branżowych zarówno tych organizowanych w Polsce, jak i za granicą. Ostatnio prezentowała swój asortyment i rozwiązania technologiczne podczas Międzynarodowych Targów MCE 2010 w Mediolanie czy Międzynarodowych Targów Instalacyjnych "Instalacje 2010" w Poznaniu.Źródło: Centrum Klima S.A.