Zwieńczenie 15 lat sukcesów Centrum Klima na rynku polskim i międzynarodowym.

Centrum Klima S.A.: oficjalne otwarcie nowej siedziby (fotogaleria)
Uroczystość oficjalnego otwarcia nowej siedziby Centrum Klima S.A., połączona z jubileuszem 15-lecia istnienia firmy, odbyła się w zaplanowanym terminie 19 listopada 2010 roku.
Świętowanie rozpoczęto w Wieruchowie, co było okazją do zwiedzenia nowej siedziby Centrum Klima.
Na uroczysty bankiet, gości z Polski i zagranicy, zaproszono do Hotelu Intercontinental w Warszawie.

Siedziba Centrum Klima S.A. mieści się we wsi Wieruchów w gminie Ożarów Mazowiecki. Na działce o powierzchni 22 142 m² wybudowano kompleks w skład, którego weszła hala produkcyjna, hala magazynowa, budynek biurowo-socjalny, wiata, budynek techniczny, plac manewrowy oraz zbiornik na wodę pożarową.
Budynek biurowy o powierzchni użytkowej 1930 m2 to dwukondygnacyjny obiekt dla zespołów zadaniowych pracowników biurowych oraz pracowników produkcyjnych. Pomieszczenie socjalne dla pracowników produkcyjnych umiejscowione są na piętrze, stołówka dla 60 osób oraz szatnie posiadają nowoczesne wyposażenie, a każdy pracownik ma własną skrytkę na ubrania oraz szafkę śniadaniową. Na parterze znajdują się pomieszczenia biurowe oraz sala konferencyjno-szkoleniową.
Hala produkcyjna to parterowy budynek w konstrukcji stalowej, ocieplony oraz dodatkowo ogrzewany o powierzchni użytkowej 3429 m². Hala posiada specjalną bramę do załadunku surowca, suwnicę, która będzie w stanie transportować obiekty o wadze do 8 ton przez całą długość hali. Rozładunek pojazdów odbywa się przez dok oraz specjalną rampę nastawną.
W hali magazynowej o powierzchni ponad 5000 m² towary składowane są na regałach ramowych, na paletach EURO w pięciu poziomach składowania. Załadunek i rozładunek odbywa się przez specjalne bramy oraz doki załadunkowo-rozładunkowe umieszczone poniżej poziomu posadzki. W budynku wydzielono pomieszczenia biurowe oraz pomieszczenie oczekiwania dla kierowców.
Kompleks przystosowany jest do pracy w systemie dwuzmianowym (jedna zmiana może stanowić aż 65 osób), transport odbywa się za pomocą wózków akumulatorowych oraz wózków spalinowych, a całość została wyposażona w liczne linie do produkcji elementów instalacji wentylacyjnych wspierane przez najnowocześniejszy park maszynowy (przewodów elastycznych, kształtek, kolan etc.).

CENTRUM KLIMA S.A., Wieruchów (ul. Sochaczewska 144, 05-850 Ożarów Mazowiecki) - zdjęcia hali produkcyjnej i hali magazynowej 19.11.2010 r.:
Foto: wentylacja.com.pl

Centrum Klima S.A.Centrum Klima jest wiodącym w Polsce oraz liczącym się w Europie producentem i dystrybutorem systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Firma działa na rynku od 1995 roku. Współwłaścicielami Spółki są Marek Perendyk, pełniący funkcję Prezesa Zarządu Centrum Klima S.A. oraz Wojciech Jakrzewski - Wiceprezes Zarządu Centrum Klima S.A. Centrum Klima od maja 2008 roku jest pierwszą firmą z branży wentylacyjnej notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz jedną z nielicznych przedstawicieli tego segmentu posiadającą status spółki publicznej na rynkach europejskich.
Głównym przedmiotem działalności Centrum Klima jest produkcja i dystrybucja elementów instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Działalność produkcyjna spółki koncentruje się na wytwarzaniu na dużą skalę okrągłych kanałów i kształtek wentylacyjnych, tłumików akustycznych, przewodów elastycznych oraz dodatkowego osprzętu stosowanego w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Ponad 20% przychodów ze sprzedaży pochodzi z produktów własnych Centrum Klima. Pozostałe przychody ze sprzedaży są generowane dzięki dystrybucji produktów innych firm, głównie z rynku europejskiego i azjatyckiego. Centrum Klima dzięki stabilnej pozycji w branży ma wyłączność na sprzedaż elastycznych przewodów wentylacyjnych firmy GLV, klimatyzatorów marki Galanz, a od drugiego kwartału 2009 roku maszyn i urządzeń światowego potentata - szwajcarskiej firmy Spiro International SA.
Partnerami handlowymi Centrum Klima są zarówno przedsiębiorstwa i klienci indywidualni z kraju, jak i kontrahenci z ponad 20 państw, w tym m.in.: Belgii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Izraela, Mołdawii, Macedonii i Ukrainy.
Spółka posiada w chwili obecnej jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie przeznaczony do produkcji systemów wentylacyjnych. Siedziba Centrum Klima znajduje się w nowoczesnym kompleksie biurowo-produkcyjno-magazynowym, w podwarszawskim Wieruchowie.
Od 6 stycznia 2009 akcje Centrum Klima S.A. są notowane na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wcześniej, w dniu 27 maja 2008 roku spółka przeprowadziła niepubliczną ofertę debiutując na rynku ASO. www.centrumklima.plŹródło: ''