Centrum Klima - lider w segmencie wentylacji i klimatyzacji w Polsce - zawarła kontrakt z włoską firmą OMERA na dostawę urządzenia do produkcji asortymentu o dużych średnicach. Nowoczesna maszyna pozwoli na usprawnienie procesu wytwarzania oraz podniesienie jakości produktów mających zastosowanie w obiektach i halach przemysłowych. Wartość umowy wynosi 130 tys. euro.
Jednymi z głównych założeń strategii rozwoju Centrum Klima są systematyczna rozbudowa parku maszynowego i zwiększanie asortymentu. Spółka jest wykonawcą elementów systemów wentylacyjnych o małym i średnim przekroju - mających zastosowanie w mieszkaniach i biurach oraz o dużych średnicach - wykorzystywanych w obiektach przemysłowych i halach produkcyjnych. Nowa inwestycja pozwoli istotnie skrócić proces zakładania uszczelek na kształtki w zakresie średnic 500 - 710 mm zwiększając trzykrotnie obecną efektywność. Ponadto, dzięki zastosowaniu urządzenia OMERA, poprawiona zostanie tolerancja zakładania uszczelek, co dodatkowo podniesie jakość wyrobów.

"To już kolejna nasza inwestycja w rozbudowę parku maszynowego. Jesteśmy przekonani o ogromnym potencjale rynku HVAC, dlatego koncentrujemy się na intensywnym rozwoju produkcji. Nie zamierzamy na tym poprzestać. Planujemy także budowę nowoczesnego kompleksu o przeznaczeniu magazynowo-produkcyjnym i biurowym w Wieruchowie koło Warszawy. Naszym celem jest istotne zwiększenie sprzedaży asortymentu własnej produkcji w Polsce i za granicą"
- mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima S.A.
W lipcu 2009 Centrum Klima zakupiła nowoczesną linię produkcyjną marki SPIRO do wyrobu kształtek okrągłych. Inwestycja wraz z kosztami wdrożenia wyniesie 250 tys. euro i w całości zostanie sfinansowana ze środków własnych. Zakup pozwoli spółce zwiększyć efektywność produkcji tego asortymentu oraz wygenerować dodatkowe oszczędności, dzięki zmniejszeniu kosztów pracy i całkowitej redukcji odpadów poprodukcyjnych.