Centrum Klima S.A. zakupiła pakiet maszyn szwajcarskiej firmy Spiro International o wartości 1,34 mln zł*. Inwestycja związana jest z budową nowego kompleksu magazynowo-produkcyjno-biurowego w Wieruchowie i wzmocni dotychczasowe moce produkcyjne spółki.

Centrum Klima przygotowuje się do zwiększenia produkcji
Wysoko zautomatyzowane maszyny Spiro charakteryzują się nie tylko najwyższym stopniem wydajności, ale też dokładnością podczas pracy i bezawaryjnością. Spiro International jest niekwestionowanym liderem w produkcji maszyn dla segmentu wentylacyjno-klimatyzacyjnego. Centrum Klima posiada już 18 działających urządzeń tej firmy. Nowo zakupione zostaną zainstalowane pod koniec lipca 2010 roku w kompleksie magazynowo-produkcyjno-biurowym w Wieruchowie.

"Już teraz jesteśmy w posiadaniu jednego z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie i nadal zamierzamy go rozbudowywać. Zdecydowaliśmy się na kontynuację współpracy z firmą Spiro ze względu na dotychczasowe, bardzo pozytywne doświadczenia z nią związane" - mówi Marek Perendyk prezes zarządu Centrum Klima SA.

Komplet nowych maszyn zawiera zgrzewarkę liniową, Gorelocker - czyli maszynę do produkcji kolan wentylacyjnych, wycinarkę plazmową, w pełni automatyczną linię produkcyjną do zwijania i zgrzewania elementów, maszynę do wykrawania elementów kolan wentylacyjnych oraz wytwornice wody lodowej przeznaczone do chłodzenia zgrzewarek.

W 2009 roku Centrum Klima zakupiła 7 nowoczesnych maszyn produkcyjnych o łącznej wartości 3,19 mln zł. Dzięki realizowanym inwestycjom w moce produkcyjne w 2009 roku udział produkcji własnej w przychodach ze sprzedaży wzrósł z 18% w 2008 roku do 22% w 2009. Natomiast udział produkcji własnej w eksporcie wzrósł z 43% w 2008 roku do 48% w 2009.

*równowartość 350 tys. euro według kursu euro z dnia 8 kwietnia 2010


Źródło: Centrum Klima S.A.