Centrum Klima - wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych - otrzymała nagrodę Innowacja Roku 2009. W konkursie wyróżniony został jeden z produktów firmy, przewód półelastyczny aluminiowy S-Flex, który stosowany jest w budowie nowoczesnych instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

„Innowacja Roku” to ogólnopolski projekt, którego celem jest promocja nowatorskich i oryginalnych rozwiązań, umożliwiających firmom funkcjonowanie w oparciu o najbardziej zaawansowane technologie. Program organizowany jest przez Forum Biznesu, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Centrum Informacji FIRE.

"Bardzo się cieszymy z uzyskanego wyróżnienia. Podkreśla ono bowiem innowacyjny charakter naszych produktów. S-Flex cechuje niezwykła odporność mechaniczna, która powoduje, że znakomicie sprawdza się w budowie instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o dużej trwałości, efektywności i energooszczędności"
- mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima S.A.

Przewód półelastyczny, aluminiowy S-Flex
, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii produkcji, posiada zdecydowanie wyższe parametry techniczne niż asortyment obecnie dostępny na rynku. Do jego atrybutów należą wysoka trwałość oraz elastyczność.
Ostatnio, Centrum Klima została także nagrodzona w trzeciej edycji konkursu Forum Jakości Quality Interantional 2009. Przewód S-Flex został wyróżniony w kategorii „QI order”.