Centrum Klima - lider w segmencie wentylacji i klimatyzacji w Polsce - zaprezentowała swój asortyment i stosowane rozwiązania technologiczne podczas Międzynarodowych Targów ISH 2009 we Frankfurcie nad Menem. Zwiedzający stoisko Centrum Klima mogli zapoznać się z najnowszą ofertą produktową, w której znalazły się m.in. kształtki i kanały okrągłe, przewody półelastyczne S-Flex oraz inne materiały najchętniej wykorzystywane w nowoczesnych systemach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Wystawa potrwa do 14 marca 2009 roku."Największe spotkanie międzynarodowych producentów z branży klimatyzacyjno-wentylacyjnej jest niewątpliwie doskonałą okazją do zaprezentowania naszych innowacyjnych produktów. Szczególnie cieszymy się z możliwości pokazania tak szerokiemu gronu odbiorców naszego najnowszego asortymentu - przewodów aluminiowych S-Flex, które wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi oraz wysoką elastycznością. Jesteśmy przekonani, że podejmowane przez nas nowe inwestycje w zwiększenie wydajności produkcji, przyczynią się do pozyskania nowych rynków zbytu, głównie w obrębie Europy Zachodniej"
- mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima S.A.
Międzynarodowe Targi ISH 2009 we Frankfurcie są jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych w Europie forum poświęconym tematyce klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania oraz instalacji wodnych. Odbywają się cyklicznie, co 2 lata.
Centrum Klima zaprezentuje również swój asortyment podczas Wystawy Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja 2009, która odbędzie się w dniach 18-19 marca w Centrum Kongresowym Gromada w Warszawie. Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja 2009 to największa w Polsce specjalistyczna ekspozycja prezentująca wyłącznie technikę wentylacyjną i klimatyzacyjną.
W dniu 6 stycznia 2009 notowania Centrum Klima zadebiutowały na rynku regulowanym GPW. Cena akcji na otwarciu wyniosła 8,20 zł i była o 15,49% wyższa niż w dniu zamknięcia na rynku NewConnect. Jest to pierwszy w 2009 roku debiutant na GPW i druga w historii firma zmieniającą rynek notowań z NewConnect na główny parkiet.
W 2008 roku Centrum Klima osiągnęła przychody w wysokości 75,8 mln zł, co oznacza wzrost o 5,7% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Zysk netto wyniósł 7,7 mln zł.
Źródło: centrumklima.pl