Centrum Klima S.A. zaprezentuje swój asortyment i innowacyjne rozwiązania technologiczne podczas VI Międzynarodowych Targów INTERCLIMA w Paryżu. Wystawa odbędzie się w dniach 7-10 lutego 2012.

Centrum Klima na Targach INTERCLIMA 2012 w Paryżu
Interclima 2012Międzynarodowe targi INTERCLIMA 2012 w Paryżu są jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych w Europie forów poświęconym tematyce klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania oraz instalacji wodnych. Odbywają się cyklicznie, co 2 lata i gromadzą 638 wystawców z całego świata. Tegoroczna edycja – podobnie jak poprzednie – poświęcona będzie nowoczesnym technologiom oraz energetyce odnawialnej. Z ofertą Centrum Klima będzie można zapoznać się na stoisku G056 w pawilonie 7.1.

„Udział w prestiżowych Targach INTERCLIMA 2012 to doskonała okazja do prezentacji nowości produktowych Centrum Klima oraz przekazania fachowej informacji technicznej i użytkowej potencjalnym klientom. Nasza oferta doceniona została już w niemal 40 krajach. Tak duże zainteresowanie naszymi produktami na zagranicznych rynkach to dla nas znak, że spełniają one najwyższe światowe standardy. Jesteśmy przekonani, że podejmowane przez nas inwestycje przyczynią się do rozszerzenia zagranicznej działalności Centrum Klima oraz dalszego wzrostu eksportu, który docelowo ma stanowić 45-50% przychodów firmy” – mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Po trzech kwartałach 2011 roku działalność eksportowa wzrosła o 37,2% i stanowi 33,29% przychodów ze sprzedaży Centrum Klima. Zgodnie z przyjętą strategią, docelowy udział eksportu powinien sięgnąć 45%. W minionym roku spółka nawiązała współpracę z krajami Skandynawii oraz Półwyspu Iberyjskiego i obecnie prowadzi działania handlowe dla ponad 3000 klientów w 40 państwach.

Wieloletnie doświadczenie, wiedza oraz konsekwentne inwestycje w rozwój parku maszynowego sprawiają, że Centrum Klima S.A. jest liderem w branży wyrobów wentylacyjno-klimatyzacyjnych. W styczniu bieżącego roku produkty spółki uzyskały certyfikaty instytutu KIWA SWEDCERT w Karlskronie. Pierwszy – obowiązujący na arenie międzynarodowej – certyfikat potwierdza klasę szczelności pełnego portfolio stalowych kanałów i kształtek okrągłych naszej produkcji. Drugi otrzymany atest obejmuje terytorium Szwecji i zaświadcza o szczelności oraz spełnieniu rygorystycznych norm higienicznych i pożarowych, wynikających z tamtejszych przepisów. To kolejne certyfikaty – obok zaświadczenia wydanego przez Instytut Techniki Budowlanej oraz systemu ISO 9001:2008 – potwierdzające wysoką jakość produktów spółki.

Umacnianie się pozycji rynkowej spółki oraz stosowane przez nią dobre praktyki sprawiają, że od pięciu lat przedsiębiorstwo regularnie honorowane jest prestiżowymi nagrodami: srebrnym godłem "Najwyższa Jakość 2011" w kategorii produkt, "Innowacją Roku 2010" w kategorii nowoczesna firma, ”Jakością Roku 2009" w kategorii produkt oraz Diamentem Forbesa za rok: 2008, 2010 i 2011.