Centrum Klima - lider w segmencie wentylacji i klimatyzacji w Polsce - po raz kolejny zakupiła maszynę włoskiej firmy OMERA. Urządzenie służy do wytwarzania kształtek okrągłych z uszczelką, stosowanych w systemach wentylacyjnych. Konsekwentna automatyzacja parku maszynowego zapewnia spółce wzrost wydajności w zakresie produkowanego asortymentu.


Informacja prasowa - 01.07.2009 r.
Centrum Klima specjalizuje się w wytwarzaniu kanałów okrągłych i posiada 15% udziałów w krajowej produkcji tego asortymentu. Okrągłe kształtki z uszczelką łatwo i efektywnie łączą sztywne kanały transportujące powietrze w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Dzięki maszynie OMERA R700 spółka będzie oferować jeszcze bardziej szczelne i trwałe łączenia przewodów wentylacyjnych."Decyzja o rozbudowie parku maszynowego wynika z rosnącego popytu na nasze produkty. Zdajemy sobie sprawę, że inwestując w rozwiązania technologiczne stajemy się bardziej konkurencyjni na rynku. Ważne jest również to, że nowoczesne urządzenia wpływają na podwyższenie komfortu pracy naszych pracowników, a także pozwalają dostarczać klientom produkty najwyższej jakości. Jesteśmy przekonani, że działania te pomogą nam istotnie zwiększyć sprzedaż na rynkach zagranicznych oraz na rynku polskim"
- mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima S.A.
Udana współpraca Centrum Klima z kontrahentami, a także zaawansowanie technologiczne maszyn i asortyment wysokiej jakości sprawiają, że oferta spółki cieszy się ogromnym zainteresowaniem odbiorców z Europy Zachodniej. Mimo spowolnienia gospodarczego, firma odnotowuje rosnące zapotrzebowanie na produkowane kształtki i kanały okrągłe. W pierwszym kwartale 2009 sprzedaż zagraniczna wzrosła o ponad 24% (z 2,9 mln w I kwartale 2008 do 3,7 mln w I kwartale 2009).
Produkty oferowane przez spółkę dostępne są - poza rynkiem polskim - w takich krajach Unii Europejskiej, jak: Belgia, Czechy, Dania, Francja, Holandia, Irlandia, Litwa, Niemcy, Słowacja, Wielka Brytania i Włochy. Ponadto, firma współpracuje z klientami z Izraela, Mołdawii, Macedonii i Ukrainy.
W latach 2002-2008 przychody spółki wzrastały średnio o ponad 30% rocznie. Konsekwentne zwiększenie wyników finansowych Centrum Klima wynika przede wszystkim z poszerzania skali działalności i ekspansji na rynkach eksportowych. W 2008 roku Centrum Klima osiągnęła przychody w wysokości 75,8 mln zł, co oznacza wzrost o 5,7% w stosunku do 2007 roku. Zysk netto wyniósł 7,7 mln zł.