Centrum Klima - wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych - została uhonorowana prestiżowym tytułem Gazeli Biznesu. O otrzymaniu wyróżnienia decydują nie tylko wyniki finansowe i dynamika rozwoju, ale także rzetelność i transparentność w prowadzeniu biznesu. Konkurs organizowany jest przez redakcję Pulsu Biznesu przy współpracy z firmą Coface Poland.

Centrum Klima Gazelą Biznesu
Gazele Biznesu 2009O obecności Centrum Klima na liście rankingowej zadecydował wyrażony w procentach przyrost obrotów osiągnięty w ciągu trzech kolejnych lat działalności. Tytuł Gazeli Biznesu otrzymują firmy, które dzięki dynamicznemu rozwojowi i osiąganym wynikom finansowym doskonale radzą sobie wśród konkurentów. To, co je cechuje to także uczciwość, wiarygodność zarówno wobec kontrahentów, jaki i pracowników oraz transparentna polityka finansowa.

Cieszy nas przyznane wyróżnienie, tym bardziej, że obecna sytuacja makroekonomiczna nie jest sprzyjająca przedsiębiorstwom. Centrum Klima pomimo to stabilnie się rozwija i umacnia swoją pozycję na rynku polskim i europejskim. Jesteśmy zaszczyceni, że kapituła konkursu doceniła nasze działania - mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Centrum Klima jest jedyną firmą z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej notowaną na GPW w Warszawie oraz jedną z nielicznych przedstawicieli tego segmentu posiadających status spółki publicznej na rynkach europejskich. Spółka jest laureatem licznych konkursów i zdobywcą znaczących wyróżnień. Ostatnio otrzymała tytuł "Jakość Roku 2009", w kategorii produkt. W konkursie nagrodzony został przewód półelastyczny aluminiowy S-Flex, znalazła się także w gronie Diamentów Forbesa 2010. Ranking, przygotowywany przez redakcję miesięcznika Forbes i firmę Dun & Bradstreet, wyróżnia firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość.
Źródło: Centrum Klima S.A.