Centrum Klima - wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych - dostarczyła elementy instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej dla Osiedla Wilanów w Warszawie. To już piąta realizacja w ramach sektora obiektów mieszkaniowych. Projekty dla branży deweloperskiej stanowią około 20% wszystkich zamówień Centrum Klima zrealizowanych od początku 2009 roku.


Informacja prasowa - Warszawa 14.10.2009 r.
Segment HVAC (ang. heating, ventilation, air conditioning) jest szczególnie atrakcyjną częścią rynku budowlanego. Czynnikiem wpływającym na dynamiczny rozwój branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej - nie tylko w Polsce, ale i w Europie - jest bez wątpienia trend do budowania nowych obiektów o coraz wyższym standardzie wykonania. W odpowiedzi na zwiększające się zapotrzebowanie na urządzenia i elementy instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych Centrum Klima stale poszerza ofertę produktową, a w konsekwencji umacnia swoją pozycję zarówno w kraju, jak i na rynkach europejskich.
Rynek budownictwa mieszkaniowego w Europie najsilniej - spośród całego sektora budowlanego - odczuł skutki trwającego kryzysu finansowego. Jednak według prognoz Euroconstruct, mimo spowolnienia gospodarczego w tym obszarze geograficznym, polski rynek budowlany na przestrzeni lat 2009-2010 wzrośnie o 16%1, głównie dzięki planowanym w najbliższych latach inwestycjom w rozwój infrastruktury mieszkaniowej.

"Oprócz inwestycji w segment budownictwa handlowo-usługowego, konsekwentnie realizujemy projekty na rzecz sektora mieszkaniowego. Nasi odbiorcy coraz częściej stawiają na nowoczesne i przede wszystkim energooszczędne rozwiązania, co sprzyja innowacyjnym producentom, takim jak Centrum Klima. Jesteśmy przekonani o ogromnym potencjale rynku HVAC, dlatego koncentrujemy się na intensywnym rozwoju produkcji. Chcemy przygotować się do powrotu koniunktury na rynku"
- mówi Marek Perendyk prezes zarządu Centrum Klima SA.
W 2009 roku produkty z oferty Centrum Klima zostały wykorzystane między innymi w następujących obiektach mieszkaniowych:
• Budowa Belgradzka w Warszawie
• Budowa Hubertus w Warszawie
• Wola Tower w Warszawie
• Scandinavian House w Warszawie.
Centrum Klima konsekwentnie realizuje także projekty na rzecz sektora obiektów handlowych (ok. 20% wszystkich zleceń) oraz przedsięwzięcia dotyczące obszaru użyteczności publicznej, w którym wszystkie inwestycje zrealizowane przez spółkę od początku 2009 roku stanowiły około 25% zamówień. Do najważniejszych projektów należały m.in.: Dom Pomocy Społecznej w Warszawie, Centrum Handlowe Witek w Łomiankach, oraz Galeria Sandecja w Nowym Sączu.


SCANDINAVIAN HOUSE na warszawskim Wilanowie
- nowe ekskluzywne osiedle projektu duńskiego developera - Sjaelso
(foto: inwestycje.pl)