Centrum Klima - wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych - znalazła się w gronie Diamentów Forbesa 2010. Ranking, przygotowywany przez redakcję miesięcznika Forbes i firmę Dun & Bradstreet, wyróżnia firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość.

Centrum Klima Diamentem Forbesa
Diament Forbes 2010Wywiadownia Gospodarcza Dun&Bradsteet, przygotowuje listę "Diamentów Forbesa" w oparciu o szwajcarską metodę wyceny wartości firm. Umożliwia ona pomiar ich potencjału ze względu na wielkość inwestycji oraz zdolność do powiększania sprzedaży i zysków. Analitycy przygotowują zestawienie blisko 3 tys. firm.

Fakt, że znaleźliśmy się w prestiżowym gronie firm, które najdynamiczniej zwiększają swoją wartość potwierdza słuszność podejmowanych przez nas dotychczas decyzji strategicznych. Wyróżnienie Diamentem Forbesa to także sygnał, że produkty spółki spełniają oczekiwania klientów, a Centrum Klima to wiarygodny i transparentny partner biznesowy, prężnie rozwijający się na rynku klimatyzacji i wentylacji nie tylko w Polsce, ale też za granicą - mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Centrum Klima szczególne sukcesy osiąga w zakresie innowacyjności produktów. Ostatnio, spółka otrzymała nagrodę Innowacja Roku 2009. W konkursie wyróżniony został jeden z produktów firmy, przewód półelastyczny aluminiowy S-Flex, który stosowany jest w budowie nowoczesnych instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Centrum Klima narastająco po trzech kwartałach 2009 roku uzyskała skonsolidowane przychody w wysokości 53,9 mln zł, a zysk netto na poziomie 5,0 mln zł. W III kwartale 2009 roku spółka osiągnęła przychody w wysokości 18,9 mln zł. Zysk netto wyniósł 1,8 mln zł. Tym samym Centrum Klima przekroczyła prognozowane przychody na ten okres.
Źródło: Centrum Klima S.A.