18 września br., austriackie przedsiębiorstwo ACC otworzyło Centrum Innowacji Technologicznych (Innovation Technology Center) z siedzibą w Fürstenfeld w Austrii.


Dnia 18 września br., austriackie przedsiębiorstwo ACC otworzyło Centrum Innowacji Technologicznych (Innovation Technology Center) z siedzibą w Fürstenfeld w Austrii, gdzie znajduje się także centrum produkcji sprężarek chłodniczych ACC.
Budowa Innovation Technology Center jest wyjątkowym przykładem współpracy pomiędzy prywatnymi i publicznymi partnerami – władzami gminy Fürstenfeld i ACC, wspieranymi przez Rząd Styrii i Europejską Radę Rozwoju Regionalnego (ERDF). ITC stanowić będzie jeden z najbardziej zaawansowanych i atrakcyjnych Centrum Badawczych tej branży na świecie.
W budowę centrum innowacji i technologii powstałejj na terenie ACC-Austria zainwestowano około 11,5 mln euro. Rada gminy Fürstenfeld uczestniczyła w tym projekcie wspólnie z ACC - jedną z najważniejszych firm w regionie. Kompleks budynków ITC powstał na obszarze około 11000 m². Centrum Innowacji Technologicznych jest pierwszym tego typu ośrodkiem w Austrii, który został zbudowany we współpracy z wiodącą firmą przemysłową.
ACC za cel upatruje sobie optymalizację w kierunku energooszczędności w technologiach chłodniczych i grzewczych. ACC-Austria z jej ponad 800 miejscami pracy jest jednym z wiodących przedsiębiorstw przemysłowych w regionie i we współpracy z centrum innowacji i technologii będzie kładło nacisk na dalszy rozwój technologii i prace badawcze.
Badania i rozwój stanowią klucz grupy ACC do pozostania międzynarodowym liderem w branży. ACC jest przekonane, że Centrum będzie inspirować i przyciągnąć fachowców i potentatów światowego chłodnictwa, dając jeszcze silniejszy impuls do rozwoju, także miasta i regionu.ACC
(Appliances Components Companies) jest światowym liderem w dziedzinie produkcji podzespołów przeznaczonych do produkcji urządzeń gospodarstwa domowego oraz urządzeń do zastosowań komercyjnych. Roczna wielkość produkcji sprężarek ACC wynosi ogółem około 21 milionów sztuk, co stanowi 18% udziału w rynku artykułów chłodniczych gospodarstwa domowego i 12% rynku chłodniczych urządzeń przemysłowych. Sprawia to, że firma ACC należy do czołówki światowych producentów w tej branży. Roczne obroty ACC wynoszą około 700 milionów euro. Roczna wielkość produkcji sprężarek ACC wynosi ogółem około 21 milionów sztuk, co stanowi 18% udziału w rynku artykułów chłodniczych gospodarstwa domowego i 12% rynku chłodniczych urządzeń przemysłowych. Sprawia to, że firma ACC należy do czołówki światowych producentów w tej branży. Grupa ACC zatrudnia ponad 7000 pracowników i posiada 10 zakładow produkcyjnych zlokalizowanych w Europie i Chinach. Działalność firmy ACC jest obecnie podzielona na dwa główne obszary produkcji: sprężarki hermetyczne i agregaty skraplające oraz silniki elektryczne. Ścisła współpraca pomiędzy tymi obszarami sprzyja rozwojowi mającemu na celu przedstawienie klientowi kompleksowej oferty handlowej.