Mam dom jednorodzinny, w którym chciałabym założyć centralne ogrzewanie na eko groszek lub pelet. Jednocześnie posiadam działalność gospodarczą w tej samej miejscowości ale nie w tym budynku. Czy mogę się ubiegać o dotację jako przedsiębiorca na ogrzewanie domu prywatnego? A jeżeli nie ja to czy gmina może w moim imieniu złożyć taki wniosek? Jeśli tak to czy dotację dostanę tylko na sam piec czy również na kaloryfery, rurki oraz budowę komina jeśli istniejący okaże się niewystarczający?

Jedynie przedsiębiorstwa mogą obecnie pozyskiwać dotacje Unijne; osoby fizyczne nie mają takiej możliwości.

(2009.02.24, woj. śląskie)

Komentarze

 • Pellety

  everycom.pl z kostrzyna ma bardzo dobrej jakości pelet stelmetu w korzystnych cenach, sam się u nich zaopatruję, takrze polecam wszystkim z okolic tego dystrybutora

 • Pellety

  Witam,
  do ogrzewania domów i innych pomieszczeń polecam pellety. Jest to paliwo z biomasy, które ze względu na właściwości energetyczne oraz wygodę dla użytkownika, jest rozpoznawane jako jedno najbardziej efektywnych źródeł energii.
  Pellety zaliczają się do paliw ekologicznych - bardzo niska zawartość dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji w spalinach, sprawia, że po spaleniu pozostaje przyjemny zapach drewna.
  Plusem jest również niewielka ilość popiołu (poniżej 0,5 procent dla pelletu produkowanego przez Stelmet) może zostać użyta jako naturalny nawóz w ogródkach.
  Ponadto Pellety Stelmetu przekraczają parametry wartosci opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus.

  W razie wątpliwości chętnie odpowiem na Wasze pytania.

  Pozdrawiam
  Andrzej Wysocki
  _____________________________
  eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

 • Pellety

  Rośnie akcyza i ceny paliw coraz bardziej zastanawiam się nad montażem pieca na pellety. Jesteśmy w trakcie wyboru instalacji i szukamy alternatywy dla pieców olejowych. Czy ktoś korzysta z takiego systemu ?