Venture Industries Sp. z o.o. poszerzyła swoja ofertę o centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła skandynawskiej firmy VALLOX. Vallox to lider w dziedzinie domowych systemów wentylacyjnych - producent central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła idealnych dla domów jednorodzinnych, zabudowy szeregowej, apartamentów i małych biur.

Dlaczego centrale z odzyskiem ciepła?
Dobra wentylacja zapewnia zdrowe warunki życia nie tylko dla ludzi, ale także dla budynków.
W dobrze izolowanym budynku nie ma dostatecznej wymiany powietrza w sposób naturalny. Mechaniczna wentylacja jest więc niezbędna.
Centrale wentylacyjne firmy VALLOX to urządzenia nawiewno-wywiewne umożliwiające mechaniczną wentylację pomieszczeń powietrzem zewnętrznym z jednoczesnym odzyskiem ciepła z powietrza usuwanego z pomieszczenia.
ZALETY:
• oszczędność energii,
• komfortowa wentylacja pomieszczeń,
• zapobiega zawilgoceniu okien i ścian w sezoniegrzewczym,
• zmniejszenie ilości kurzu i pyłków w pomieszczeniach,
• szybka eliminacja nadmiaru wilgoci z łazienki, pralni lub sauny,
• zmniejszenie natężenia hałasu zewnętrznego.
Przykładowa oszczędność energii przy zastosowaniu centrali rekuperacyjnej
Dla domu jednorodzinnego o powierzchni 150 m2 zalecana jest wymiana powietrza z wydajnością 360 m3/h. W sezonie grzewczym o długości 206 dni (sezon grzewczy dla Warszawy), przybliżona oszczędność energii wyniesie 8600 kWh. Przy założeniu kosztu 1 kWh na poziomie 0,28 zł, oszczędność w opłatach, za energię eletryczną zużytą do ogrzewania domu, wyniesie około 2400,00 zł rocznie.