Firma PRO-VENT zaprojektowała i oferuje kolejny typ centrali Mistral 1100 duo z bypassem wyposażonej w energooszczędne silniki stałoprądowe EC, zapewniające oszczędne gospodarowanie zużywaną energią.

Centrale wentylacyjne MISTRAL 1100 DUO EC i GEO EC z bypassem
Centralę MISTRAL 1100 DUO EC cechuje bardzo wysoka skuteczność odzysku ciepła do 91% ze względu na wbudowane dwa wymienniki krzyżowe. Maksymalna wydajność centrali to 1100 m3/h przy 170 Pa.
Centrala posiada także wewnętrzny bypass (obejście) wymienników, który latem kieruje zewnętrzne powietrze bezpośrednio do pomieszczeń z pominięciem odzysku ciepła.

Dedykowany do tego typu centrali sterownik procesorowy RC2 lub RC4 daje możliwość do 7 zakresów pracy urządzenia, które dodatkowo można swobodnie programować.Centrala MISTRAL 1100 GEO dostosowana jest do współpracy z gruntowym wymiennikiem ciepła (GWC).

Zastosowanie tej centrali (jak wszystkich innych typów MISTRAL) jest wszechstronne. Wszędzie gdzie wymagana jest skuteczna wymiana powietrza tam skuteczna okaże się centrala MISTRAL. Przeznaczona jest do wentylacji obiektów, w których przebywają ludzie. Do stosowania w budynkach mieszkalnych, produkcyjnych, w pomieszczeniach o charakterze usługowym - salony kosmetyczne, fryzjerskie, sale fitness, sklepy, restauracje, itp.

Źródło: PRO-VENT Systemy Wentylacyjne