Centrale wentylacyjne CW 246 UNI, CW 500 UNI, CW 530 UNI, CW 600 UNI.
Centrala wentylacyjna CW UNI jest w pełni kompletnym urządzeniem wyciągowo – nawiewnym mającym za zadanie filtrację powietrza, a także dostarczenie do pomieszczeń świeżego powietrza oraz odprowadzenie zanieczyszczonego. Ciepło powietrza odprowadzanego jest przekazywane powietrzu doprowadzanemu przy pomocy rekuperatora. Wydajność urządzeń wynosi od 150 m3/h do 600 m3/h. Ciśnienie robocze do 350 Pa. Wszystkie modele przystosowane są do łączenia z okrągłymi kanałami o nominalnych średnicach 125, 150, 160, 200 mm.
Zastosowanie:
Urządzenie przeznaczone jest głównie do wentylacji domów jednorodzinnych, mieszkań, niedużych sklepów, kawiarni, restauracji, salonów fryzjerskich, prywatnych i publicznych basenów, niedużych pomieszczeń biurowych itp. entrale te mogą być jednym z elementów systemu wentylacyjnego w większych budynkach.

Konstrukcja i sterowanie:

Centrala rekuperacyjna zbudowana jest z korpusu wykonanego z profilu aluminiowego oraz podwójnej warstwy paneli z wewnętrzną termiczną i akustyczną izolacją o grubości 25 mm. Izolacja ta wyprodukowana jest z niepalnej wełny mineralnej.
W celu filtracji doprowadzanego i odprowadzanego powietrza w urządzeniu zamontowane są dwa filtry charakteryzujące się stopniem filtracji G4 (opcja G7 na wejściu). Filtry te pozwalają oczyszczać powietrze z kurzu, pyłku drzew, owadów, liści itd.
Urządzenie wyposażone jest w wentylatory odśrodkowe – nawiewny i wyciągowy, dwustronnego ssania z zagiętymi do przodu śmigłami oraz wbudowanym chroniącym termostatem z funkcją automatycznego restartowania. Silniki wentylatorów pracują w trzech prędkościach, co pozwala wybrać optymalny tryb przepływu powietrza. Silniki elektryczne oraz koła robocze są zbalansowane dynamicznie w dwóch płaszczyznach. Łożyska kulkowe silników elektrycznych nie wymagają obsługi, a ich okres pracy wynosi minimum 40000 godzin.
Rekuperator - wymiennik płytowy wykonany jest z płyt aluminiowych. Pod blokiem rekuperatora znajduje się paleta gromadząca i odprowadzająca kondensat. Centrala wentylacyjna wyposażona jest także w system ochrony wymiennika przed zamarzaniem.
W trakcie pracy rekuperatora w okresie zimowym następuje przekazanie ciepła z ciepłego odprowadzanego do zimnego dostarczanego powietrza. Przy czym w rekuperatorze, w procesie ochładzania się odprowadzanego powietrza, może skraplać się kondensat, który pod wpływem temperatury doprowadzanego z drugiej strony do rekuperatora powietrza (średnio o temperaturze niższej o 5o) może zamarzać w kanałach odprowadzających. Istota systemu ochrony polega na automatycznym wyłączeniu wentylatora nawiewnego w wyniku odczytu wskaźnika temperatury. Ciepłe odprowadzane powietrze nagrzewa rekuperator. Następnie ponownie włącza się wentylator nawiewny i urządzenie powraca do normalnego trybu pracy.

Montaż:

Centralę wentylacyjną montuje się na podłodze, podwiesza na suficie lub mocuje się na ścianie na zawiasach. Montażu można dokonać zarówno w pomieszczeniach gospodarczych (piwnica, strych, magazyn, balkon), jak i w pomieszczeniach głównych. Urządzenie powinno znajdować się w takim położeniu, aby możliwe było gromadzenie się i odprowadzenie kondensatu. Dostęp do urządzenia w celu obsługi technicznej i czyszczenia filtrów odbywa się od strony paneli bocznych.
CW UNI w ofercie: J. Słomczewska