16 lipca 2012 r. Port Lotniczy Warszawa Modlin rozpoczął działalność jako drugie lotnisko pasażerskie dla aglomeracji warszawskiej. W tej zmodernizowanej inwestycji, która kosztowała 370 mln złotych, wykorzystano również energooszczędne centrale klimatyzacyjno-wentylacyjne VENTUS.

Centrale VENTUS w Porcie Lotniczym Modlin
Na terenie całego lotniska zostało zamontowanych 8 central VENTUS ( VS-21, VS-30, VS-55, VS-180, VS-300) o różnych wielkościach, dobranych optymalnie do kubatury pomieszczeń. Urządzenia VTS można znaleźć m.in. w terminalu pasażerskim (w strefie odlotów, przylotów, poczekalni, check-in), bagażowni, a także w punktach gastronomicznych oraz montowni. We wszystkich tych punktach centrale VENTUS gwarantują optymalny komfort pracy pracownikom lotniska oraz pasażerom.


Od momentu otwarcia lotnisko w Modlinie obsłużyło już ponad pół miliona pasażerów tanich linii lotniczych oraz zdobyło statuetkę Awionetki jako wydarzenie roku w branży lotniczej. „Jesteśmy dumni, że w tym wyróżnianym i prężnie rozwijającym się obiekcie znajdują się urządzenia VTS”- podsumowuje Marcin Fic, Area Sales Manager, który koordynował dostarczenie central w tej inwestycji.

O VTS Group
Założony w Europie 23 lata temu VTS Group jest wiodącym dostawcą urządzeń wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i grzewczych. Centrale VENTUS dostarczane są do 25 państw w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w krajach Azji i Pacyfiku. W asortymencie firmy znajdują się również wysokiej jakości nagrzewnice wodne VOLCANO oraz kurtyny powietrzne DEFENDER
.


Kontakt:
Hanna Wyszyńska
VTS Sp. z o.o.
Ul. Łużycka 6b
81-537 Gdynia
tel. +48 (58) 628 13 54, ext. 332
fax +48 (58) 628 13 22
e-mail: hanna.wyszynska@vtsgroup.com
www.vtsgroup.com