Produkty VBW Engineering zapewniają komfort powietrzny podczas użytkowania sal Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Centrale VBW Engineering w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Polska Filharmonia Bałtycka ma 65 lat

Między pierwszym koncertem filharmonicznej orkiestry we wrześniu 1945 r. w Sopocie, a występami w obecnej sali koncertowej na Ołowiance w Gdańsku, wyposażonej dzięki ruchomym podsufitowym ekranom w znakomitą akustykę, z najnowocześniejszym sprzętem oświetleniowym i nagłośnieniowym oraz odpowiednim komfortem klimatyzacyjnym - minęło 65 lat. Czas, w którym kształtowała się orkiestra, rósł dorobek muzyczny, marka filharmonii zaczęła przyciągać na koncerty światowej sławy wykonawców solistów. Czas, który zaowocował wielkim repertuarem klasycznym, jak i spektakularnymi realizacjami z pogranicza muzyki poważnej i rozrywkowej - pamiętny koncert Jeana Michale Jarre'a w Stoczni Gdańskiej w 2005 r.

Polska Filharmonia Bałtycka aktualnie
foto www.filharmonia.gda.pl
Dzisiaj Filharmonia ma 4 sale koncertowe, centrum kongresowe, 2000 m2 pomieszczeń biurowych i garderób dla artystów, własne studio nagrań. Realizacja inwestycji trwała od 1998 roku do 2005 r. Firma VBW Engineering miała wielką przyjemność wzięcia udziału w powstawaniu tego pięknego obiektu nad Motławą. Do systemu instalacji klimatyzacyjnej i wentylacyjnej dostarczono tam centrale podwieszane oraz sekcyjne o wielkościach 1, 2, 3, 4 oraz 7. Nie trzeba chyba dodawać, jak wielkim wymaganiom musiały sprostać produkty VBW, aby zapewnić komfort powietrzny podczas użytkowania sal. Tam głównym bohaterem zawsze jest muzyka, i dlatego wszystko w Filharmonii musi być na wysokim poziomie.

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku z siedzibą w Gdańskim Centrum Muzyczno-Kongresowym to najbardziej dynamicznie rozwijający się ośrodek muzyczny w Polsce. www.filharmonia.gda.pl


Źródło: VBW Engineering Sp. z o.o.