Centrale typ BS2 i BD4 VBW Engineering w Domu Kultury na warszawskiej Saskiej Kępie.

Centrale VBW Engineering w Domu Kultury na Saskiej Kępie
Koniec września 2011 obfituje w uroczystości oddawania do użytku nowych obiektów, w których opiekę nad "dobrym klimatem" powierzono centralom wyprodukowanym przez VBW Engineering. Jednym z nich jest od dawna wyczekiwany przez mieszkańców warszawskiej Saskiej Kępy - Dom Kultury.
Kosztem 7,5 miliona złotych, u zbiegu ulic Paryskiej, Brukselskiej i Wersalskiej zbudowano niezwykle ciekawy architektonicznie budynek, który zaprojektowało Biuro 87A z Opola. Oryginalny charakter budynku podkreśla całkowicie przeszklona najniższa kondygnacja, a całość doskonale wkomponowana jest w otoczenie.

Na parterze budynku znajduje się kawiarnia, galeria sztuk audiowizualnych oraz sala taneczna z rozsuwaną dźwiękoszczelną ścianą, dzięki czemu muzyka nie przeszkadza gościom rozmawiającym w kawiarni. Na pierwszym piętrze znajduje się sala widowiskowa ze 130-ma komfortowymi fotelami, w której odbywać się będą spektakle teatralne i koncerty. Dzięki opuszczanemu ekranowi możliwe będą tam też projekcje filmowe.
Największą atrakcją nowego domu kultury będzie drewniany taras znajdujący się na dachu. Umieszczone tam schody tworzą amfiteatr, gdzie pod gwiazdami planuje się kameralne koncerty, spektakle i spotkania autorskie.

Podobnie jak na innych tego typu obiektach użyteczności publicznej, centrale BS2 i BD4 spełniają najwyższe wymagania nie tylko pod względem niezawodności, ale także pod względem wyjątkowo cichej pracy, która nie przeszkadza w odbiorze organizowanych przedstawień czy koncertów.
Źródło: VBW Engineering Sp. z o.o.