Na granicy Gdyni i Kosakowa trwa przebudowa byłej siedziby producenta central klimatyzacyjno-wentylacyjnych - VTS. Powstaje tam obecnie nowy kompleks handlowy Family Point. Budowę rozpoczęto w lutym br.

Centrale VBW Engineering w centrum handlowym w Kosakowie
Według wstępnych informacji obiekt osiągnie niebagatelne rozmiary 30 000 m2, co czyni inwestycję jednym z najważniejszych przedsięwzięć w Trójmieście.
W hali zostanie otwarty market budowlany NOMI. Równocześnie na pozostałym terenie prowadzone są prace nad II etapem inwestycji – budową galerii handlowej o powierzchni 15 000 m2. Decyzją inwestora, o komfortowy klimat tego obiektu zadbają centrale klimatyzacyjne dachowe BD wyprodukowane przez firmę VBW Engineering. Otwarcie pierwszej części inwestycji przewidywane jest już w drugiej połowie tego roku.

Koncern handlowy Family Point pierwszy w Polsce obiekt otworzył 25 marca 2010 r. e Wrocławiu. Utworzenie pierwszego Family Point było realizowane w joint venture z REVCAP (Real Estate Venture Capital Management LLP), inwestorem instytucjonalnym z siedzibą w Londynie.

REVCAP planuje wraz ze swoim partnerem joint venture Tradeland, z siedzibami w Wiedniu i Warszawie, założenie od 30 do 40 fachowych marketów Family Point w ciągu najbliższych pięciu lat. Obecnie w fazie planowania jest 7 dalszych lokalizacji, każdorazowo o powierzchni 5.000 -15.000 m². Tradeland i REVCAP planują zainwestowanie ok. 140 milionów euro w fachowe centra handlowe Family Point.
Na foto: Pierwszy etap budowy oraz posadowienie central dachowych VBW
Foto: VBW EngineeringŹródło: VBW Engineering Sp. z o.o.

Komentarze

 • Wspomnień czr

  O ironio.
  Dawna fabryka VTS jest przerabiana na market Nomi.
  Na pierwszym zdjęciu widać jeszcze rooftop na dachu obsługujacy biura..
  No i trawka zaszła zielskiem, nie to co niegdysiejszy dywanik.
  Pozdrowienia dla wszystkich komu te zdjęcia coś przypominają.