Każdy z nas stara się dbać o zdrowie swoje i swoich bliskich. Jednak najczęściej okazuje się, że leczymy choroby, zamiast im zapobiegać. A skąd się najczęściej biorą wszelkie wirusy i bakterie? Niestety z powietrza. Centrala Selen okazuje się najlepszą profilaktyką połączoną z niskimi kosztami.

Centrale SELEN 500 i 800
Firma Berlüf będąca liderem w swojej branży przyjrzała się dokładnie problemowi i skonstruowała centralę wentylacyjną Selen.
Selen

Do jej głównych zalet należą niski poziom hałasu, kształt umożliwiający podwieszenie centrali w miejscu niewidocznym dla oka oraz niskie koszty eksploatacji. Bardzo często powietrze wewnątrz budynku ma wyższą temperaturę od powietrza na zewnątrz, a niewykorzystanie go byłoby nieekonomiczne i obciążałoby przyrodę.
W trosce o nią jak i chcąc obniżyć koszty użytkowania centrali Berlüf postanowił wykorzystać tą zależność we wszystkich, produkowanych centralach wentylacyjnych. Rekuperacja, bo o niej mowa, polega na ogrzaniu powietrza chłodniejszego powietrzem cieplejszym pozyskanym z pomieszczeń. Umożliwiają to trzy hybrydowe
wymienniki ciepła montowane w centralach Selen, charakteryzujące się wysokimi parametrami jego odzysku – aż do 95% Skutkuje to znaczącym obniżeniem poboru energii elektrycznej koniecznej do ogrzania powietrza wtłaczanego.

Co najważniejsze wykorzystanie wysokiej klasy filtrów gwarantuje świeże, oczyszczone z wszelkich bakterii i drobnoustrojów, powietrze. Oczywiście w celu zapewnienia właściwego komfortu powietrza filtry należy regularnie wymieniać dlatego, ich cena i dostępność zostały dostosowane do potrzeb klientów. Warto wspomnieć, że do centrali wentylacyjnej Selen można podłączyć GWC MAX – Gruntowy Wymiennik Ciepła.
Otrzymujemy wówczas zestaw, który nie tylko zaopatrzy nas w świeże i czyste powietrze ale również w zależności od potrzeb schłodzi je lub podgrzeje. Pozwala to jeszcze bardziej obniżyć koszty eksploatacji całego systemu wentylacji.

Zakup centrali Selen firmy Berlüf to inwestycja w lepsze zdrowie nasze i całej rodziny, a także nasz własny wkład w ochronę środowiska.

Cechy Centrali Selen:
- podwyższona sprawność do 95% – trzy hybrydowe wymienniki krzyżowo-przeciwprądowe
- wydajność aż o 30% większa – wentylatory promieniowe z silnikami prądu stałego
- większa izolacyjność cieplna
- bezobsługowy panel dotykowy.

Więcej informacji na www.berluf.com
Źródło: Berlüf GmbH

Komentarze

  • centrala

    Ja posiadam tą centralę i jestem bardzo zadowolony, sprawdza się w 100%, jest bezawaryjna i tania w eksploatacji.