Firma Kaldo posiada w swojej ofercie centrale wentylacyjne nawiewno-wywiewne firmy Ekozefir typ RK…UP/E – uniwersalne, RK…SP/E – podwieszane oraz RK…KP/E – klasyczne.

Centrale RK w ofercie Kaldo
Opis ogólny
Centrale RK wykonane są jak jednoczęściowe, fabrycznie kompletnie zmontowane, okablowane, wyposażone w automatykę i sterownik mikroprocesorowy. Każdy egzemplarz jest wysyłany do odbiorcy po próbach i kalibracji, w stanie gotowym do pracy po podłączeniu sterownika i zasilania.

Przeznaczenie
Centralki te przeznaczone są do obsługi instalacji wentylacji nawiewno- wywiewnej pomieszczeń ogrzewanych, o wilgotności do 60%. Centrala przeznaczona jest dla powietrza czystego - niezanieczyszczonego toksycznymi, agresywnymi, bądź wybuchowymi substancjami.
Centrale RK...UP/UPE składają się z obudowy szkieletowej z profilów aluminiowych oraz płyt wypełniających z podwójnej blachy stalowej oraz wełny mineralnej grubości 50mm lub pojedynczej blachy alucynk i wełny szklanej pokrytej impregnowaną tkaniną szklaną Cleantec o grubości 30 mm.

Wentylatory promieniowe firmy EBM PAPST z łopatkami wygiętymi do tyłu z napędem bezpośrednim, w serii UP z silnikami z zewnętrznym wirnikiem zabezpieczonym termicznie czujnikami temperatury w uzwojeniu, dostosowanymi do napięciowej regulacji obrotów w wersji standard lub w wersji UPE z superenergooszczędnymi silnikami komutowanymi elektronicznie, wykorzystującymi magnesy stałe i zintegrowaną, inteligentną elektronikę sterująco - zabezpieczającą, regulowaną zewnętrznie sygnałem 0-10V.

Wysokosprawny aluminiowy krzyżowy wymiennik ciepła firmy Heatex ze specjalnie ukształtowanymi płytami zwiększającymi odzysk ciepła.
Nagrzewnice w zależności od wersji: elektryczne z elektroniczną regulacją mocy lub wodne regulowane zaworami z siłownikami do sterowania trójpunktowego.
Centrale wyposażone są w sterownik standardowy który umożliwia regulację wydajności centrali, regulację temperatury nawiewu w funkcji grzania oraz chłodzenia. W wersji Digital zaawansowany sterownik umożliwia dodatkowo współpracę układu wentylacyjnego z GWC (Gruntowy Wymiennik Ciepła), możliwość programowania trzech zmian wydajności i temperatury w programatorze tygodniowym. Wszystkie sterowniki przystosowane są do współpracy z programem komputerowym „Ekozefir Manager”.

Centrale RK oferowane są w zakresie wydajności od 150 m3/h do 10000 m3/h.
Trwają prace nad urządzeniami o większych wydajnościach oraz urządzenia z obrotowymi wymiennikami ciepła.

Więcej na temat wentylacji i klimatyzacji - na stronie internetowej firmy KALDO www.kaldo.pl. Służymy Państwu pomocą w zakresie doradztwa technicznego przy doborze oraz projektowaniu układów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych .

Opracował: Przemysław Czaja Kaldo
W artykule wykorzystano materiały reklamowe firm Kaldo
Źródło: F.H.U. Kaldo