Wysoka sprawność odzysku do 96,2%, wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy, wydajność 325 m³/h przy 150 Pa, zasilanie 1x230V/50 Hz, pobór mocy od 10 do 200 W, wymiary 730x479x848 mm, masa centrali to tylko 25 kg, w standardzie 100% bypass i unikalny system przeciwzamrożeniowy.

Centrale rekuperacyjne ITHO w ofercie IGLOTECH
Centrale rekuperacyjne HRU firmy Itho przeznaczone są do wentylacji w budownictwie zarówno jedno- jak i wielorodzinnym oraz do pomieszczeń biurowych. Urządzenia, w zależności od przeznaczenia różnią się jedynie nawiewem. W wersji dla budownictwa jednorodzinnego nawiew znajduje się w dolnej części urządzenia, a w wersji dla budownictwa wielorodzinnego w górnej. Znajdujące się naprzeciw połączenie jest zamykane modułem silnikowym. Dla wywiewu można wykorzystać zarówno połączenie dolne, jak i górne. Dzięki opatentowanej konstrukcji zaciskowej, centrala HRU zyskuje optymalne uszczelnienie poszczególnych podzespołów. W ten sposób wewnętrzne i zewnętrzne nieszczelności nie są możliwe.

Jednostkę możemy w prosty sposób obrócić, aby otrzymać odbicie lustrzane centrali.
Centrala jest standardowo dostarczana z w pełni zintegrowanym zaworem bypassu. Zawór ten sprawia, że doprowadzane powietrze jest przesyłane wokół wymiennika, a zatem nie jest ogrzewane przez powietrze odprowadzane z mieszkania.

Centrala może być wyposażona w trójstopniowy przewodowy sterownik lub też w bezprzewodowy, sterowany radiowo regulator RFT. Sterownik RFT posiada również zintegrowaną funkcję zegara. Można go ustawić tak, aby wentylacja działała na najwyższych obrotach w określonym czasie (10,20 lub 30 minut), podczas np. korzystania z łazienki. Po upływie ustalonego czasu jednostka przejdzie na niższe, wcześniej nastawione obroty. Rozwiązanie to zapewnia większą energooszczędność. Jedna centrala może współpracować nawet z 20 nadajnikami bezprzewodowymi.

W centralach zastosowano dwa energooszczędne silniki prądu stałego. Są one wyposażone w wirniki z łopatami wygiętymi do tyłu. Dużą zaletą jest to, że łopaty praktycznie nie ulegają zabrudzeniu, dzięki czemu utrzymana zostaje pożądana wydajność nawiewu i wywiewu.
Centrale firmy Itho charakteryzuje bardzo niski współczynnik SFP.

Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Szczygieł – kierownik produktu, tel. (055) 645 73 12, e-mail: krzysztof.szczygiel@iglotech.com.plŹródło: Iglotech