Polski producent central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych - firma CLIMA GOLD - w związku z rosnącymi wymaganiami odnośnie jakości powietrza wprowadza nowe rozwiązanie łączące najnowocześniejsze technologie w jednym urządzeniu. Centrala klimatyzacyjna OPTIMA dostarcza powietrze o pożądanej temperaturze i wyjątkowej jakości, w bardzo ekonomiczny sposób.Fot. 1. Centrala OPTIMA Clima Gold
Zastosowanie złożonego odzysku ciepła pozwala na szybkie doprowadzenie powietrza do żądanej temperatury, a w trakcie użytkowania do znacznej obniżki kosztów, gdyż odzyskiwana jest większość z dostarczonej mocy grzewczej. Możliwe jest również nawiewanie wyłącznie świeżego powietrza.
Wentylatory komutowane elektronicznie są obecnie najlepszym rozwiązaniem, przede wszystkim dla inwestora. Mimo nieco wyższych kosztów inwestycyjnych, są rozwiązaniem o najniższym zużyciu prądu, najniżej emisji hałasu, najmniejszych wymiarach oraz zapewniają możliwość płynnej regulacji w całym zakresie.
Specjalny generator jonów, zapewniający (oprócz jonizacji) ozonowanie powietrza, sprawia, że użytkownik przebywający w obsługiwanym przez OPTIMĘ pomieszczeniu czuje się jak nad górskim potokiem, a nie w biurze. Ma to wyraźny wpływ na dobre samopoczucie i eliminację dolegliwości związanych z kilkugodzinnym przebywaniem w zamkniętych pomieszczeniach. Ma to szczególnie znaczenie dla alergików i osób wrażliwych na zapachy. Powietrze dostarczane przez centrale OPTIMA jest wolne od wszelkiego rodzaju bakterii, grzybów, pleśni, alergenów, roztoczy, a także zapachów i dymu. Stanowi także znakomite rozwiązanie pod względem eksploatacji instalacji, która traktowana naładowanym ujemnie powietrzem nie wymaga czyszczenia, nie pogarszając tym samym parametrów pracy centrali, co jest jednoznaczne z eliminacją wysokich kosztów i czasu poświęconych na czyszczenie instalacji.

Fot. 2. Elementy centrali OPTIMA
W centralach OPTIMA montowane są bardzo ciche wentylatory. Poza tym w konstrukcji urządzeń stosuje się złożoną izolację, tłumiącą szerokie spektrum dźwięków.
Opcjonalnie, możliwe jest zainstalowanie w centralach OPTIMA oświetlenia. Przy zastosowaniu tej funkcji producent uwzględnił zminimalizowanie energochłonności przez zastosowanie diód LED.
Aby instalacja i obsługa urządzenia nie stanowiły żadnego problemu rozdzielnica została wbudowana w centralę, automatyka jest zintegrowana, a sterowanie parametrami OPTIMY możliwe jest z dowolnej lokalizacji.
Praca włożona w ulepszanie urządzeń klimatyzacyjnych CLIMA GOLD została doceniona i wyróżniona pierwszą nagrodą na Śląskich Targach Budownictwa, Instalacji i Wyposażenia Wnętrz (12-14.09.2008 Chorzów).
Wykres szybkiego doboru central OPTIMA:

>>Dane techniczne central OPTIMA
Źródło: www.climagold.com